Epic Store ruszył z mega wyprzedażą. Nie obyło się bez kontrowersji

Epic Store ruszył z mega wyprzedażą. Nie obyło się bez kontrowersji

Sklep Epic Store wystartował ze swoją pierwszą wyprzedażą gier, która nazwana została "Epic Mega Sale" i potrwa aż do 13 czerwca. W ramach promocji przeceniono mnóstwo tytułów nawet o 75%, a co więcej, przy zakupie tytułu za co najmniej 60 zł, otrzymamy na niego dodatkowo 40 zł zniżki, co sprawia, że niektóre pozycje nabyć można w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Rabat ten naliczany jest automatycznie w czasie zakupów, więc nie musimy pamiętać, by z niego skorzystać. Co warto jednak podkreślić, promocja dotyczy wyłącznie zakupów gier w sklepie Epic Games i nie obejmuje żadnych produktów, które nie są grą, takich jak dodatki (np. DLC czy przepustki sezonowe) ani zakupów w grze (np. V-dolców w Fortnite czy aktualizacji takich jak tryb Save The World). Co więcej, w przypadku gdy dokonaliśmy zakupu w przedsprzedaży przed rozpoczęciem promocji Epic Mega Sale, nie musimy anulować swojego zakupu i dokonywać go ponownie, aby skorzystać z 40 zł zniżki, ponieważ sklep dokona zwrotu 40 zł przy użyciu metody płatności wybranej przy zakupie.

Przy zakupie tytułu za co najmniej 60 zł, otrzymamy na niego dodatkowo 40 zł zniżki, co sprawia, że niektóre pozycje nabyć można w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Epic Store co tydzień oferuje także darmowe gry i obecnie jest to dobrze oceniane Stories Untold, a od 23 maja będzie to Rime. Dodatkowo sklep rozpoczął już przedsprzedaż gier Quantic Dream, które dotychczas dostępne były jedynie na konsolach Sony PlayStation. Ich ceny prezentują się bardzo atrakcynie, ponieważ za Heavy Rain (premiera 24 czerwca) zapłacimy 69 zł, za Beyond: Two Souls (premiera 27 lipca) także 69 zł, a za zeszłoroczne Detroit Become Human (premiera jesienią ubiegłego roku) 139 zł, a każda z tych gier jest objęta promocja, więc kwoty te obecnie są o 40 zł niższe. Warto przejrzeć całą ofertę sklepu, gdzie przeceniono mnóstwo tytułów i np. Metro Exodus kupimy tylko za 116,75 zł, a Control za 169 zł.

Niestety, przy okazji Epic Mega Sale, nie obyło się także bez pewnych kontrowersji. I tak, okazuje się, że na czas wyprzedaży połączonej z promocją obniżającą cenę gier o 40 zł, ze sklepu zniknęło część produkcji. Obecnie nie można kupić w Epic Store choćby Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 czy Oxygen Not Included, pomimo że oba tytuły były dostępne na przed Epic Mega Sale, co można w prosty sposób zweryfikować klikając na ich linki (obecnie martwe). Wygląda więc na to, że część wydawców nie chciała sprzedawać swoich produktów po tak obniżonych cenach. Co więcej, przyłapano sklep Epic Games na tym, że podniósł bazowe ceny w trakcie rozpoczęcia wyprzedaży. Mowa tu jak na razie o jednym takim przypadku, czyli Hades, które jest dostępne na wyłączność w Epic Store. Jeszcze przed promocją bazowa cena tego tytułu wynosiła 20 USD, a obecnie jest to 25 USD (obecnie tytuł przeceniono na 15 USD/37 zł). Niestety tego typu praktyki zdarzają się dość często (również w przypadku Steam), pomimo iż są zabronione prawnie w wielu krajach.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Store ruszył z mega wyprzedażą. Nie obyło się bez kontrowersji

 0