Epic usuwa radiowozy z Fortnite. To reakcja na protesty Black Lives Matter

Epic usuwa radiowozy z Fortnite. To reakcja na protesty Black Lives Matter

Jeśli jesteście graczami Fortnite, to z pewnością już zauważyliście, że po ostatniej aktualizacji z mapy w tajemniczy sposób zniknęły wszystkie samochody policyjne. Decyzja ta jest przez wielu odbierana jako reakcja na protesty w sprawie Black Lives Matter, które mają miejsce na całym świecie, choć podobno Epic twierdzi, że swoim działaniem nie próbowali wypowiedzieć się w sprawach politycznych. Nowy sezon przyniósł wiele zmian na mapie, zwłaszcza że duża część znajduje się teraz pod wodą. Epic sugeruje, że woda z czasem ustąpi, zwłaszcza, że na zwiastunie pokazano postacie prowadzące pojazdy. Podczas gdy wiele pojazdów stanowiących jedynie dekorację na mapie zniknęło z powodu wody, niektórzy gracze zauważyli, że w szczególności brak jest radiowozów policyjnych.

Usunięcie radiowozów z Fortnite wywołało negatywny odbiór graczy, którzy nie chcą wyrażania poglądów politycznych poprzez ich ulubioną grę. 

Mapa Fortnite była zaśmiecona samochodami policyjnymi, a także innymi pojazdami, takimi jak ciężarówki, samochody osobowe i ciężarówki z lodami. Radiowozy były widoczne również się w trybie kreatywnym i używane do dekoracji. Jednak po aktualizacji z zeszłego tygodnia samochody policyjne zniknęły całkowicie z tego battle royale. Gracze spekulują, że decyzja była odpowiedzią na protesty w sprawie Black Lives Matter. Na forum Reddit użytkownicy uważają, że gdyby ktoś rozpoczął ostrzał innych graczy z samochodu policyjnego, mogłoby to zostać źle odebrane i wywołać sporo kontrowersji.

Według Wall Street Journal usunięcie radiowozów nie ma podtekstu politycznego, a Epic jako firma po prostu stara się być "wrażliwa na problemy", z którymi gracze mają obecnie do czynienia. Niektórzy gracze są zaniepokojeni tą zmianą. Wielu z nich wyraziło frustrację, że usunięcie radiowozów wpłynie na ich kreatywne mapy i tryby gry. Inni narzekają, że w Fortnite nie ma miejsca na politykę i oświadczenia polityczne, podczas gdy inni są przeciwni takiej antypolicyjnej reakcji. Ruch BLM jest wspierany przez sporą ilość firm gamingowych. Wystarczy wspomnieć komunikat pojawiający się w Call of Duty: Modern Warfare oraz tymczasowe wyłączenia GTA Online i Red Dead Online. Widzieliśmy również przesuwanie wydarzeń jak premiera PS5 i wezwania do zastąpienia terminów "czarna lista", "biała lista" i "master / slave".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic usuwa radiowozy z Fortnite. To reakcja na protesty Black Lives Matter

 0