Erica to kolejna gra z PlayStation 4, która trafi na PC

Erica to kolejna gra z PlayStation 4, która trafi na PC

Erica to kolejna dedykowana PlayStation 4, która trafi także na PC. Produkcja zadebiutuje na Steam 25 maja 2021 roku w cenie 9,99 euro z 10-procentową zniżką. Erica trafiła na PS4 19 sierpnia 2019 roku, a w styczniu bieżącego roku pojawiła się również na platformach mobilnych. Jest to interaktywny film opowiadający o tytułowej bohaterce mającej za sobą okropne dzieciństwo, do której odzywa się dawny przyjaciel rodziny informując ją, że może być narzędziem do złapania mordercy. Sytuacja komplikuje się jednak z chwilą, kiedy do Ericy odzywa się wspomniany morderca, by wyjaśnić całą sytuację. Produkcja oferuje nieliniową historię co oznacza, że do jej zakończenia prowadzi kilka ścieżek, natomiast podczas zabawy należy podejmować rozmaite decyzje.

Erica trafi na Steam w maju 2021 roku.

W grze wystąpili prawdziwy aktorzy zaś w główną postać, Erice Mason wcieliła się Holly Earl. Za realizację projektu odpowiada studio Flavourworks, dla którego jest to debiutancka gra. Pojawienie się tej produkcji na PC nie dziwi zważywszy, iż Sony już jakiśczas temu otworzyło się na inną platformę sprzętową, dzięki czemu na komputerach zagramy w m.in. Heavy Rain, Detroit: Become Human, Beyond: Dwie Dusze, Death Stranding czy Horizon: Zero Dawn, a niebawem w Days Gone. Jak przyznał szef japońskiego przedsiębiorstwa, Jimy Ryan w przyszłości mamy oczekiwać następnych gier z PlayStation na blaszakach i widzimy, że ten scenariusz jest właśnie realizowany. Oczywiście Erica to nie jest pozycja napędzająca Japończykom ogromną sprzedaż, ale zawsze wart zobaczenia tytuł.

Na liście życzeń graczy znajdują się jednak dużo większe Bloodborne, God of War czy Dreams. Ryan podkreślił, że sukces Horizon: Zero Dawn na komputerach oraz brak negatywnej reakcji ze strony społeczności PlayStation na publikację produkcji na innej platformie stanowiły tu czynniki decydujące dla planu dalszego podoju blaszaków. Ciężko ocenić czy otrzymamy hity pokroju serii Uncharted lub God of War, ale kto wie, być może Sony nas jeszcze zaskoczy?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Erica to kolejna gra z PlayStation 4, która trafi na PC

 0