ESL i Epic Games z gigantyczną strefą Fortnite podczas IEM Expo

ESL i Epic Games z gigantyczną strefą Fortnite podczas IEM Expo

Dotychczas ESL kojarzył nam się głównie z mistrzostwami w Counter-Strike: Global Offensive. Okazuje się jednak, że swoją obecność bardzo mocno postanowił zaznaczyć również bijący rekordy popularności darmowy Fortnite. ESL i Epic Games potwierdziły wydarzenie ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite, którego gospodarzem będzie IEM Expo 2019. Podczas pierwszego weekendu rozegrana zostanie polska edycja rozgrywek, w której do wygrania będzie ok. 380 tysięcy zł (23 - 24 lutego), natomiast tydzień później (1-3 marca) odbędzie się turniej międzynarodowy, gdzie pula nagród wyniesie około 1,9 mln złotych. Co istotne, na pierwszy weekend (23-24 lutego) zaplanowano nie jeden, a dwa dni turniejów, w których udział wezmą najlepsi polscy gracze oraz influencerzy Fortnite. Podczas drugiego weekendu, przez trzy dni, najlepsi gracze z całego świata będą walczyć o lwią część puli nagród.

ESL i Epic Games zapowiedziały ogromne wydarzenie turniejowe w Fortnite organizowane w ramach IEM Expo 2019 w Katowicach.

ESL i Epic Games z gigantyczną strefą Fortnite podczas IEM Expo

Kibice, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na miejscu, otrzymają możliwość śledzenia rozgrywek na żywo w internecie. „ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowani” - stwierdził Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL. „Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje". Z kolei Rob Hodson, Esports Manager w Epic Games, powiedział: „Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie, a jej fani to niesamowici pasjonaci gamingu. Współpraca z ESL w Katowicach daje nam szansę zaprezentowania niektórych z tych niesamowitych międzynarodowych talentów”.

Warto podkreślić, że wyznaczona na rozgrywki strefa zajmie 2500 m2, wyposażona zostanie w 100 komputerów PC i 100 konsol PS4. Tym samym organizatorzy zapraszają kibiców Fortnite nie tylko do oglądania wydarzeń na scenie głównej, lecz także aktywnego uczestnictwa w turniejach otwartych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Ogromne rozgrywki e-sportowe ESL w Fortnite raczej nie powinny stanowić większego zaskoczenia, biorąc pod uwagę popularność i generowane przychody samej gry. Ponadto wydaje się, że organizacja szuka alternatyw dla niegdyś mocnego tytułu, jakim był Counter-Strike: Global Offensive, o czym może świadczyć dodanie w przeszłości League of Legends czy Doty. Przypominamy też, że produkcja Valve pod koniec ubiegłego roku przeszła na darmowy model dystrybucji, co było spowodowane mniejszą liczbą aktywnych graczy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ESL i Epic Games z gigantyczną strefą Fortnite podczas IEM Expo

 0