ESL Mistrzostwa Polski – Kinguin utrzymuje tytuł mistrzowski

O 12:15 gracze Kinguin i Pride zaczęli finałowe starcie na łamach turnieju ESL Mistrzostwa Polski. Po wyśmienitym starciu zwycięzcami okazali się podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie Train wybranej przez Kinguin. Pierwsza połowa zakończyła się z wynikiem 11:4 - obrońcy tytułu pokazali niezwykły spokój i doświadczenie, nieraz wygrywali bardzo ciężkie rundy i w pełni zasłużyli sobie na tak wysoki wynik, jako antyterroryści. Po zmianie stron klasę pokazało Pride, a pojedynek stał się jeszcze bardziej emocjonujący. Ekipa Piotra „neqsa” Lipskiego znalazła sposób by zbliżyć wynik do mistrzów Polski. W pewnym momencie doprowadzili do wyrównania 13:13. Formacja „pingwinów” została nieco rozbita i postanowiła wziąć pauzę taktyczną. Po krótkiej chwili i omówieniu taktyk wśród zawodników, znowu mogliśmy oglądać grę, jakiej oczekiwaliśmy od obrońców tytułu. Kinguin szybko i pewnie zdominowało kolejne rundy, wygrywając tym samym 16:13 i zgarniając pierwszą mapę na swoje konto.

Tytuł Mistrza Polski i 40 000 złotych po emocjonującym finale zdobywa Team Kinguin.

Team Kinguin wygrali ESL Mistrzostwa Polski

Drugą mapą był Mirage - tutaj pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany, a drużyny zabierały sobie po jednej rundzie. Z lekką przewagą w pierwszej połowie wyszli Team Kinguin, wygrywając 9:6. Druga połowa była jednak zupełną dominacją ze strony obrońców tytułu, pewnie grali po stronie antyterrorystów, nie dając żadnej rundy przeciwnikom. Szczególnie dobrze poradził sobie SZPERO, który bardzo często przelewał pierwszą krew, dając przewagę swojej drużynie. Dużo pomógł również MICHU, który zabił aż 26 razy i nieraz wygrywał pojedynki 1vsX. Mimo wszystko widać było, że cała ekipa gra w pełnym skupieniu i dąży do zdobycia pucharu. Druga mapa ostatecznie skończyła się wynikiem 16:6 dla Kinguin, dzięki czemu obronili tytuł i udowodnili, że zasługują na miano Mistrza Polski.