ESL Mistrzostwa Polski zakończone!

ESL Mistrzostwa Polski zakończone!

W niedzielę zakończyły się rozgrywki w ramach ESL Mistrzostw Polski. Tegoroczne turnieje toczyły się w tytułach takich jak League of Legends, FIFA 18 oraz Counter Strike: Global Offensive. Wyniki nie zaskoczyły - zwyciężyli faworyci.

ESL Mistrzostwa Polski to jeden z największych turniejów esportowych w kraju. Sezon składa się z kwalifikacji i fazy grupowej online oraz LAN’owych finałów (finały, półfinały oraz w przypadku FIFA, ćwierćfinały). W niedzielę zakończył się 16. sezon rozgrywek. Do półfinałów League of Legends zakwalifikowało się Illuminar Gaming, Szata Maga, Team Same Mordeczki oraz Team Ascent. Obsada półfinałów CS:GO to Team Kinguin, PACT, x-kom Team i AGO Esports. Sobotni turniej w FIFA 18 rozgrywali między sobą Riptorek, milosz93, Laueritto oraz Damie. Mecze League of Legends rozgrywane były w formacie bo5, Counter Strike w formacie bo3, a w FIFA 18 ujrzeliśmy format pierwszy mecz-rewanż.

ESL Mistrzostwa Polski po raz pierwszy transmitowane były w telewizji, na antenie TVP Sport

ESL Mistrzostwa Polski nie zaskoczyły widzów wynikami. W League of Legends w półfinałach ujrzeliśmy pary Team Ascent - Szata Maga oraz Illuminar Gaming - Team Same Mordeczki. Tytuł obroniło Illuminar Gaming, nie tracąc przy tym ani jednej mapy. Wicemistrzem Polski została Szata Maga, były team obecnego junglera Illuminar - Kikisa. Podczas rozgrywek CS:GO w półfinałach mogliśmy obejrzeć pary Team Kinguin - PACT oraz AGO Esports - x-kom Team. Pierwsza potyczka zakończyła się wynikiem 2-1 dla Team Kinguin, które było mistrzem ostatniej edycji ESL MP. W finale spotkali się z głównym faworytem całych rozgrywek, czyli z AGO, które pokonało x-kom wynikiem 2:1. Mimo dobrej dyspozycji, Team Kinguin nie był w stanie obronić tytułu i przegrał ze świetnym AGO Esports w stosunku 2:0. Turniej w FIFA 18 był najbardziej przewidywalny, w finale spotkali się dobrzy znajomi, Riptorek i milosz93. Ten drugi podczas turnieju reprezentował barwy Legii Warszawa. W półfinale gładko rozprawił się z Laueritto wynikiem 8-3 (5-1, 3-2), a w tej samej fazie Riptorek pokonał Damiego wynikiem 5-4 (3-2, 2-2). Finał był bardzo zacięty, lecz Miłoszowi udało się pokonać Riptorka wynikiem 6-5 (2-2, 4-3) i zostać mistrzem Polski FIFA 18 po raz czwarty z rzędu.

Autor: Patryk Łukjanowicz

Pokaż / Dodaj komentarze do: ESL Mistrzostwa Polski zakończone!

 0