ESL Pro League powiększa pulę nagród do 1 mln dolarów za sezon

ESL Pro League powiększa pulę nagród do 1 mln dolarów za sezon

Niedawno zakończył się kolejny, czwarty już sezon ESL Pro League w grze Counter-Strike: Global Offensive. Pula nagród wyniosła 600 tys. dolarów. Dzisiaj już wiemy, że w dwóch kolejnych sezonach na graczy będzie czekać w sumie 2 mln dolarów.

ESL Pro League to jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w grze Counter-Strike: Global Offensive. Najlepszy drużyny świata najpierw rywalizują w rozgrywkach grupowych, aby następnie ekipy z najwyższych miejsc mogły zmierzyć się w trakcie rozgrywek LAN-owych. Czwarty sezon zakończył się 30 października niespodziewanym zwycięstwem amerykańskiego Cloud9. Shroud i spółka na zawodach w brazylijskim Sao Paulo wygrali 200 tys. dolarów z łącznej puli 600 tys. dolarów.

Jednak ESL już szykuje się do kolejnych sezonów, w których pula nagród będzie jeszcze wyższa. W dwóch kolejnych turniejach do wygrania będzie w sumie 2 mln dolarów, czyli po 1 mln dolarów na sezon. Piąta odsłona rozgrywek ruszy w lutym 2017 roku, a finał będzie miał miejsce w Dallas w czerwcu tego samego roku. Z kolei szósty sezon będzie trwał od sierpnia do grudnia, ale jeszcze nie wiadomo, gdzie odbędą się finałowe rozgrywki LAN-owe.

Rozgrywki ESL Pro League podzielone są na dwie grupy – europejską oraz amerykańską (Ameryka Północna i Południowa). Drużyny grają między sobą mecz i rewanż w systemie BO1. Po sześć najlepszych zespołów z każdej grupy awansuje na finały LAN-owe, w których walczą o zwycięstwo w całym turnieju. W czwartym sezonie Polacy z Virtus.pro zajęli ex aequo szóste miejsce z Dignitas, ale w dodatkowym meczu o awans ulegli Duńczykom.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ESL Pro League powiększa pulę nagród do 1 mln dolarów za sezon

 0