ESRB przygotowuje etykietę ostrzegającą przed zawartością premium w grach

ESRB przygotowuje etykietę ostrzegającą przed zawartością premium w grach

Wkrótce loot boxy otrzymają nowego wroga w postaci znaczka informującego o ich obecności w grach wideo. Wszystko po to, by ludzie mieli pełną świadomość opcjonalnych wydatków jakie mogą ich czekać.

ESRB poinformowała o wprowadzeniu nowego znaku ostrzegawczego do fizycznych wydań gier, który będzie wskazywał potencjalnemu klientowi obecność zawartości premium. Instytucja określiła etykietę "rozsądnym podejściem" do informowania rodziców młodych ludzi o tego typu rozwiązaniach w danej produkcji. Całość zacznie obowiązywać już w najbliższej przyszłości. Przewodnicząca ESRB Patricia Vance w opublikowanym oświadczeniu stwierdziła, iż branża wirtualnej rozrywki ciągle ewoluuje, a do ich fundamentalnych celów należy dostarczenie klientom jak najbardziej przejrzystych wiadomości o elementach danego tytułu. Dodatkowo organizacja chce edukować rodziców w kwestii narzędzi kontrolujących wydatki ich dzieci w grach. 

Nowy znaczek ostrzegający przed obecnością zawartości premium w grach pojawi się na pudełkach już niebawem i ma ostrzec głównie rodziców przez zbędnymi wydatkami ich dzieci

Wyglądem etykieta ma przypominać powiadomienie "Zakupy cyfrowe", obecne w sklepach Microsoftu, Google Play i innych tego typu witrynach. Pojawi się we wszelkich możliwych grach oferujących jakiekolwiek przedmioty do kupienia za realne pieniądze, czyli skiny, pudełka z łupami, muzykę, walutę, subskrypcje, karnety sezonowe itd. Jednak przewijają się głosy sceptyczne, twierdzące, że to za mało by skutecznie walczyć z loot boxami. Na pytanie dlaczego ESRB ogranicza się jedynie do lakonicznego znaczka na pudełku, przedstawicielka odpowiedziała, iż przeprowadzono badania wśród rodziców w trakcie, których wyszła na jaw powszechna niewiedza dotycząca zagadnienia skrzynek z dodatkową zawartością, wirtualnej waluty, przepustek sezonowych, czy skórek dla postaci. Społeczność potrzebuje więc przejrzystej informacji. Poza tym organizacja nie natknęła się w trakcie badania tematu na obecność skrzynek dedykowanych tylko i wyłącznie dzieciom. Nie jest to też żadna forma standardowego hazardu jak wiele osób śmie twierdzić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: ESRB przygotowuje etykietę ostrzegającą przed zawartością premium w grach

 0