Essential nie dźwignęło Project GEM i całkowicie kończy działalność

Essential nie dźwignęło Project GEM i całkowicie kończy działalność

Cztery miesiące temu Essential zaskoczył cały świat nowym urządzeniem GEM. Był to bardzo wąski smartfon, który podobno miał zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 730, a na starcie oferować fabrycznie zainstalowanego Androida 10. Niestety wygląda na to, że Project GEM przerósł amerykańską firmę. Essential ogłosiło dziś, że zaprzestaje działalności i zamyka całkowicie firmę. Powód tej decyzji został wyjaśniony w krótkim oświadczeniu, które przede wszystkim powinno zainteresować właścicieli smartfonów PH-1.

Essential kończy działalność - czy jednak ktoś będzie płakał? GEM wydawało bardziej się ekstrawagancką zabawką, niż produktem, który mógłby utrzymać całą firmę.

W październiku wprowadziliśmy Project GEM, nowe środowisko mobilne, które nasze zespoły sprzętowe, programowe i chmurowe budowały i testowały od kilku lat. Naszą wizją było wynalezienie paradygmatu przetwarzania mobilnego, który bardziej płynnie zintegrowałby się z potrzebami stylu życia ludzi. Mimo dołożenia wszelkich starań, posunęliśmy Gem tak daleko, jak to możliwe i niestety nie mamy jasnej ścieżki dostarczenia go klientom. Biorąc to pod uwagę, podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu działalności i zamknięciu Essential.

Jeśli posiadacie smartfon Essential PH-1, prawdopodobnie będziecie rozczarowani faktem, że aktualizacja zabezpieczeń wydana 3 lutego będzie ostatnią wydaną przez zespół oprogramowania Essential. Nie będzie dodatkowych aktualizacji ani wsparcia posprzedażowego PH-1. Ponadto Essential ogłosił, że użytkownicy poczty Newton będą nadal mieli dostęp do usługi jedynie do 30 kwietnia 2020 roku. Prezent pożegnalny Essential dla użytkowników PH-1 to wstępnie zbudowany obraz systemu i wszystko inne, co jest niezbędne, aby znający się na technologii użytkownicy mogli samemu hakować oprogramowanie telefonu. Wszystko to zostanie na GitHub'a firmy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Essential nie dźwignęło Project GEM i całkowicie kończy działalność

 0