Essential pracuje nad smartfonem, który odpowie za nas na wiadomości

Essential pracuje nad smartfonem, który odpowie za nas na wiadomości

Essential to producent, który na początku swojej drogi wiele obiecywał i w wielu kwestiach nie zrealizował swych planów. Teraz, zgodnie z informacjami Bloomberga, firma założona przez Andy'ego Rubina, czyli twórcę najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie, Androida, postanowiła porzucić dotychczasowe projekty, by skupić się na opracowaniu smartfona opartego na sztucznej inteligencji, który będzie potrafił sam odpowiedzieć na emaile oraz sms-y. Pierwszy telefon Essential Phone, chociaż przykuwał uwagę eleganckim wyglądem, to nie odniósł dużego sukcesu ze względu na liczne błędy, a także wysoką cenę. Dodatkowo, twórcę Essentiala pod koniec ubiegłego roku oskarżono o niestosowne zachowanie wobec podległej mu pracownicy, co zmusiło go do przymusowego urlopu. Takie wydarzenia z pewnością nie wpłynęły dobrze na sprzedaż samego urządzenia.

Essential ma pracować nad smartfonem, który będzie w stanie samodzielnie odpisać na sms-y oraz emaile.

Essential pracuje nad smartfonem, który odpowie za nas na wiadomości

Obecnie jednak Essential po anulowaniu prac nad następcą pierwszej wersji smartfona koncentruje się na zupełnie odmiennym modelu, którego esencją będzie obsługa za pomocą komend głosowych, z kolei ekran ma posiadać stosunkowo niewielkie rozmiary względem wyświetlaczy, jakie znamy w większości współczesnych smartfonów. Poza tym, oprogramowanie AI Essential będzie w stanie zarezerwować spotkania i tak jak wspominaliśmy odpowiadać na uprzednio odebrane smsy czy emaile - bez ingerencji właściciela. Według Bloomberga telefon w szczególności pomoże osobom uzależnionym od korzystania z tego rodzaju sprzętu oraz umożliwi swobodę w pracy. Widzimy więc, że wizja pracowników Essential jest doprawdy rewolucyjna.

Ciężko jednak ocenić, czy doczeka się ostatecznej realizacji, zważywszy na fakt, że większość producentów obiecuje gruszki na wierzbie, które okazują się zwykłą iluzją. Mimo wszystko należy życzyć Essential powodzenia w realizacji planów i oby tak zaawansowany technologicznie smartfon trafił do sprzedaży, tym razem za rozsądną cenę. Warto wspomnieć, iż Google od jakiegoś czasu pracuje nad podobnymi rozwiązaniami, zaś pierwsze opcje zaczyna stopniowo wdrażać w swoim kliencie pocztowym Gmail. Efekty widzimy już teraz, bo skrzynka jest dużo bardziej zautomatyzowania niż jeszcze kilka lat wcześniej, aczkolwiek nadal wymaga znacznej ingerencji użytkownika. Oczywistym celem Google oraz Essentiala jest całkowite wyręczenie go w wielu typowych zadaniach. Uważacie, że taki pomysł ma sens i doczeka się realizacji?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Essential pracuje nad smartfonem, który odpowie za nas na wiadomości

 0