Eternal Strands to nowa gra inspirowana Shadow of the Colossus i Monster Hunter

Eternal Strands to nowa gra inspirowana Shadow of the Colossus i Monster Hunter

Yellow Brick Games właśnie zaprezentowało światu swoją pierwszą grę, Eternal Strands. To przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, inspirowana grami Shadow of the Colossus i Monster Hunter. Zespół pokazał także pierwszy zwiastun z tej produkcji i trzeba przyznać, że prezentuje się ona całkiem intrygująco. 

Ten zwiastun zawiera materiał z rozgrywki w fazie pre-alpha. Jako taki nie odzwierciedla więc jakości produktu końcowego. Mimo to daje nam wgląd w styl graficzny gry. Warto też odnotować, że Yellow Brick Games to nie nowicjusze, bo studio składa się z weteranów z Bioware i Ubisoft, a Eternal Strands to ich pierwsza gra, która ukaże się na platformach obecnej generacji.

W tej grze możemy wykorzystać otoczenie i temperaturę do walki z groźnymi stworzeniami, na przykład używając smoczego ognia przeciwko lodowym wrogom. Możemy wspinać się gdziekolwiek tylko zechcemy i używać specjalnej magii, aby tworzyć nowe ścieżki. Generalnie będziemy eksplorować świat, odkrywać tajemnice i mierzyć się z ogromnymi tytanami.

Ten zwiastun zawiera materiał z rozgrywki w fazie pre-alpha.

Eternal Strands obiecuje dostarczyć system fizyki nowej generacji. Twórcy twierdzą, że będzie to zachęcać i nagradzać kreatywność graczy. W związku z tym eksploracja i walka będą ciekawsze niż w przeciętnej grze. Na przykład będziemy mogli używać magicznych mocy, aby budować mosty, palić rzeczy blokujące drogę, a nawet katapultować Brynn w dowolne miejsce. Brzmi interesująco, choć czas pokaże, czy twórcom uda się osiągnąć ambitne założenia.

Jak powiedziano, Eternal Strands jest inspirowany Shadow of the Colossus. W związku z tym możemy spodziewać się walki z kilkoma ogromnymi wrogami. Będziemy mogli też wskoczyć na ich masywne cielska, aby atakować pod różnymi kątami. Aby się z nimi rozprawić, będziemy musieli rozbić ich pancerz albo atakować słabe punkty. Można także użyć swoich magicznych zdolności, aby je osłabić, np. lodu, aby unieruchomić kończyny potężnego wroga, płomieni, aby spalić jego futro lub złapać miotane pociski i skierować je przeciw wrogowi.

Eternal Strands ukaże się w 2025 roku na PC za pośrednictwem Steam oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X i S. Chociaż Yellow Brick Games miało wcześniej umowę wydawniczą z oddziałem Take-Two Interactive, teraz deweloper zdecydował się samodzielnie opublikować swoją pierwszą grę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Eternal Strands to nowa gra inspirowana Shadow of the Colossus i Monster Hunter

 0