Eve V - crowdfundingowy konkurent Surface Pro

Eve V - crowdfundingowy konkurent Surface Pro

Eve V to produkt typu 2w1, który po niezwykle udanej zbiórce na Indiegogo niedługo ukaże się w sprzedaży. Urządzenie właśnie zagościło na targach Computex, gdzie każdy mógł je przetestować.

Eve V to kolejny - na pierwszy rzut oka - klon Surface Pro. Zasadnicza różnica jest jednak taka, że stworzyła go garstka entuzjastów, a nie ogromna korporacja. Kampania crowdfundingowa na Indiegogo zakończyła się ogromnym sukcesem - zebrano na niej 1,4 mln USD. Co ciekawe, twórcy sprzętu otrzymali pomoc od zarówno Microsoftu, jak i Intela. Sercem urządzenia jest najnowszej generacji mobilny procesor Intel Core Y i3, i5 lub i7, wspomagany przez 8 bądź 16 GB LPDDR3 RAM. Całość dopełnia dysk SSD o pojemności 128, 256 albo 512 GB. Oprócz tego znajdziemy tutaj po dwa porty USB 3.0 oraz USB typu C (jeden z nich obsługuje Thunderbolt 3), a także slot na karty microSD. Reasumując - jest z tym lepiej niż w Surface Pro 4 i jego odświeżonej wersji.

Eve V wyróżnia się przede wszystkim ekranem o wysokiej jasności, a także liczbą portów

Ponadto Eve V dysponuje 12,3-calowym ekranem z matrycą IGZO w rozdzielczości identycznej do konkurencyjnego sprzętu Microsoftu, czyli 2736 x 1824 w formacie 3:2. Odznacza się on jasnością na poziomie 400 nitów, a także zastosowano w nim szkło pokryte warstwą antyrefleksyjną oraz Gorilla Glass. Klawiatura ma podświetlane klawisze w wielu kolorach i została wykonana również z tego samego materiału, co ta w nowej wersji Surface Pro, czyli alcantary. Co ciekawe, działa ona nawet po odłączeniu od urządzenia - aczkolwiek zważywszy na ogromną rozdzielczość wyświetlacza uważam, że to mało praktyczne rozwiązanie. Do Eve V dołączony będzie rysik V Pen (1024 stopnie czułości) kompatybilny z Windows Ink. Troszeczkę przyoszczędzono na kamerkach, oferując przednią 2 MP i tylną 5 MP. Logowanie biometryczne będzie odbywać się nie sensorem na podczerwień, lecz przyciskiem włączającym ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych (Windows Hello). Czas pracy Eve V ma wynosić do 12 godzin, co zważywszy na użycie niskonapięciowego procesora Y wcale nie dziwi. Tablet 2w1 ma trafić do sprzedaży już 10 czerwca, a cena najtańszej wersji to 799 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Eve V - crowdfundingowy konkurent Surface Pro

 0