EVGA GeForce GTX 1060 - Pierwsze zdjęcia

EVGA GeForce GTX 1060 - Pierwsze zdjęcia

EVGA jest kolejnym producentem, który przygotowuje niereferencyjne wydania karty GTX 1060. W Internecie właśnie pojawiły się fotografie dwóch modeli tego producenta. Obydwie ujawnione konstrukcje wykorzystują krótki laminat i posiadają ponoć po jednym gnieździe zasilania PCIe 6-pin. Różnice ograniczają się natomiast do częstotliwości zegarów i wykończenia maskownicy.

Akceleratory amerykańskiego producenta to konstrukcje przeznaczone do platform Mini-ITX. Tym samym ich całkowita długość nie powinna przekraczać 17-18 centymetrów. Na laminatach kart zainstalowano jednowentylatorowy układ chłodzenia z nieznaną liczbą ciepłowodów. Nie wiadomo, czy radiator jest identyczny w obydwu przypadkach, bowiem w przypadku niepodkręconego wariantu nie widać wystającej w tylnej części rurki cieplnej. Zestaw wyjść obrazu sprawia wrażenie referencyjnego - 3x DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, 1x DVI-D oraz 1x HDMI 2.0b.

Przypominam, że GeForce GTX 1060, a właściwie zasilający go rdzeń GP106, to jak dotąd najsłabsza karta w architekturze Pascal. Struktura krzemowa składa się z 10 bloków SM, co przekłada się na 1280 procesorów strumieniowych. Domyślnie karta trafi do sprzedaży z 6 GB pamięci GDDR5 na 192-bitowej magistrali, co tyczy się także prezentowanych modeli od EVGA.

Nvidia zapowiedziała premierę na 19 lipca. Wtedy też pojawią się pierwsze testy wydajności. Trudno powiedzieć, czy EVGA wprowadzi swoje modele dokładnie tego dnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA GeForce GTX 1060 - Pierwsze zdjęcia

 0