EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 - trzywentylatorowy iCX

EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 - trzywentylatorowy iCX

Amerykańska EVGA dołączyła do grona producentów, którzy zdecydowali się ujawnić autorskiego GeForce'a GTX 1080 Ti. Wygląda na to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu na karcie tej marki pojawi się trzywentylatorowe chłodzenie.

GeForce GTX 1080 Ti FTW3 oparty jest o kompletnie niereferencyjny laminat, zauważalnie szerszy od referenta. który wyposażono w dwa gniazda zasilania typu 8-pin. Za schłodzenie konstrukcji odpowiada trzywentylatorowy system chłodzenia z jednostkami o średnicy 100 mm, wykonany wedle założeń techniki iCX. Oznacza to zastosowanie płytek frontplate oraz backplate, a także obecność dziewięciu czujników stale monitorujących temperatury poszczególnych komponentów i niezależne sterowanie wentylatorami. Ponadto, zamieszczony w roli zajawki render wyraźnie przedstawia system oświetlenia, prawdopodobnie RGB, umieszczony pod logotypami na krawędzi bocznej. Wprawne oko dostrzeże, że GTX 1080 Ti FTW3 prezentuje się niczym GTX 1080 FTW2 przedłużony o jeden wentylator.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu EVGA zdecydowała się na system chłodzenia z trzema wentylatorami. Wcześniej z podobnego rozwiązania korzystał bodaj GTX 460 2WIN, zbudowany w oparciu o dwa rdzenie graficzne Fermi GF104-300. 

Niestety, podobnie jak wszyscy konkurenci EVGA milczy w temacie taktowań. Podano jedynie znaną już powszechnie specyfikację chipu Pascal GP102, obejmującą 3584 procesory strumieniowe, 224 jednostki teksturujące, 88 rasteryzatorów oraz 352-bitowy podsystem pamięci GDDR5X o rozmiarze 11 GB. Możemy zatem jedynie spekulować, aczkolwiek trudno oczekiwać EVGA czegokolwiek innego niż możliwie wysokiego overclockingu, zwłaszcza jeśli chodzi o topowy wariant FTW. Dokładna data premiery EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 pozostaje oczywiście nieznana, podobnie zresztą jak w przypadku GTX 1080 Ti w ogóle. Tyle dobrego, że najświeższe przecieki informują o równoległej premierze referencyjnej Founders Edition i pierwszych odmian autorskich. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 - trzywentylatorowy iCX

 0