EVGA kończy z dostarczaniem sterowników na płytach

EVGA kończy z dostarczaniem sterowników na płytach

Płyty CD i DVD stają się powoli coraz mniej używanym nośnikiem. W dobie serwisów streamingowych i szybkiego internetu, nośniki te powoli odchodzą na boczny tor, przez co coraz mniej zestawów ma w ogóle napęd optyczny. Sytuację tę dostrzegło też EVGA.

Nośniki ze sterownikami to od dziesiątek lat nieodłączny element życia każdej osoby składającej komputery. Zanim sterowniki były elementem Windowsa, trzeba było korzystać z nośników dostarczonych przez producenta. Dawniej nośnikami takimi były zapomniane już właściwie dyskietki. zastąpione w latach 90-tych przez płyty CD. Z czasem ilość miejsca niezbędnego do dostarczenia sterowników i dodatkowego oprogramowania przestałą wystarczać, więc producenci przerzucili się na płyty DVD. Jednak wszystko ma swój koniec i producenci rezygnują nawet z takiej formy dostarczania sterowników. Jeden z dyrektorów EVGA poinformował za pośrednictwem Twittera, że firma zaprzestaje dostarczania płyt ze sterownikami, a zastąpią je pamięci USB Flash.

Pendrive zamiast DVD - mały gratis zawsze cieszy ;)

Proces ten ma rozpocząć się już od płyt H370 i będzie kontynuowany wraz z pojawieniem się w sprzedaży kolejnych konstrukcji. Zamiast DVD firma będzie dostarczać oprogramowanie na małych 8GB nośnikach flash z wygrawerowanym logo EVGA. O ile nie są w tym pierwsi, bo Asus zdecydował się na podobny krok w jednej ze swoich serii z najwyższej półki, to z pewnością jest to bardzo dobre posunięcie. Wiele nowych zestawów najzwyczajniej nie posiada już napędów DVD. Poza tym, kolejny pendrive zawsze się przyda ;) EVGA daje tutaj mały znak, że czas wejść w przyszłość i śmielej korzystać z nowszych technologii. Koszt dostarczania sterowników na napędach flash jest 20 razy wyższy niż w przypadku płyty DVD. EVGA gwarantuje jednak, że w żaden sposób nie przełoży się to na końcową cenę produktów.

 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA kończy z dostarczaniem sterowników na płytach

 0