EVGA przedstawia nową płytę H370 Stinger Mini ITX

EVGA przedstawia nową płytę H370 Stinger Mini ITX

Wczorajszego dnia wygasło embargo na informacje o nowych chipsetach Intela H370, B360 i H310 dla procesorów Coffee Lake i w sieci zaroiło się od prezentacji płyt głównych. Jedną z ciekawych propozycji jest nowość od EVGA.

Płyta ta jest budżetową bazą do budowy HTPC bądź komputera do gier. Wykorzystuje ona najnowszy chipset  Intel H370 Express, który nie da się ukryć jest bardzo zbliżony do H270, a główna różnica to dodana obsługa pamięci  DDR4 2667MHz+. Płyta ta jednak to aż nadto dla użytkowników, którzy nie planują podkręcać procesora, by uzyskać stabilny i nowoczesny zestaw. Wykorzystanie 9-fazowej sekcji zasilania wydaje się być tutaj przesadą, jednakże płyta może być w ten sposób przygotowana na nadchodzące 8-rdzeniowe procesory Core i7, co w połączeniu z HDMI 2.0 i układem dźwiękowym 7.1 Channel HD Audio może sprawić, że płyta ta będzie ciekawym rozwiązaniem dla budżetowych rozwiązań.

EVGA H370 Stinger to może być świetne rozwiązanie dla mniej wymagających użytkowników

Wraz z czterema portami SATA 6G, dwoma gniazdami M.2 i wsparciem dla Intel Optane, EVGA H370 Stinger zapewnia właściwie wszystko co w chwili obecnej niezbędne. Płyta dostarczana będzie z portami USB 3.1 Gen 2, czterema USB 3.1 Gen 1, do tego umieszczono dwuzakresowe WiFi i Bluetooth. EVGA H370 Stinger zdaje się być sensownie wyważona pomiędzy osiągami a wyposażeniem i jeśli tylko producent nie zaskoczy nas niekorzystnie ceną, to może to być bardzo ciekawy produkt. Może to być idealna płyta dla osób szukających produktu z niezłym wyposażeniem, ale bez ambicji do podkręcania. Choć patrząc w specyfikację na pozycję nazwaną "External clock generator" można wnioskować, że płyta będzie pozwalać na podkręcanie zablokowanych procesorów, tak samo jak kiedyś dokonał tego ASRock (z czego później niestety się wycofano pod naciskiem Intela).

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA przedstawia nową płytę H370 Stinger Mini ITX

 0