EVGA SC17 1080 - gamingowy laptop z najwyższej półki dla miłośników OC

EVGA SC17 1080 - gamingowy laptop z najwyższej półki dla miłośników OC

EVGA to producent kojarzony głównie z komponentami PC, jak karty graficzne, płyty główne czy zasilacze. Od zeszłego roku firma próbuje jednak swoich sił także na rynku high-endowych laptopów dla graczy i teraz doczekaliśmy się zapowiedzi modelu SC17 1080.

Ten pochwalić może się aluminiową obudową mierzącą tylko 33 mm w najgrubszym miejscu, co jak na standardy gamingowych notebooków oznacza dość smukłą formę, ale daleko tu do urządzeń bazujących na designie Max Q od Nvidii (tam profil mierzy nawet poniżej 20 mm). Sprzęt pochwalić może się naprawdę mocną specyfikacją, ponieważ wyposażono go w 17,3-calowy panel IPS o rozdzielczości 4K, który dodatkowo otrzymał wsparcie ze strony technologii G-Sync, więc nie musimy obawiać się o rozrywanie obrazu. Pod maską kryje się zaś procesor Intel Core i7-7820HK, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1080, 32GB pamięci DDR4 2666MHz oraz dysk SSD 256GB M.2 PCI-E NVMe wspomagany przez HDD 1TB 7200RPM.

EVGA twierdzi, że SC17 1080 to pierwszy prawdziwy laptop dedykowany OC i niewątpliwie jest to bardzo mocna propozycja skierowana do najbardziej wymagających graczy

Urządzenie skierowane jest do hardcore'owych graczy, entuzjastów oraz miłośników OC, więc producent zadbał też o autorski zasilacz o mocy 240W, które gwarantować ma brak kompromisów w zakresie funkcjonalności oraz estetyki. EVGA nie zapomniała też o BIOSie z obsługą myszki, który da nam pełną kontrolę nad zaawansowanymi aspektami, jak regulacja napięć, natomiast przycisk Clear CMOS umieszczony na obudowie przywróci system, kiedy przesadzimy z podkręcaniem, sprawiając, iż ten stanie się niestabilny. EVGA chwali się, iż jest to tak naprawdę pierwszy prawdziwy laptop do OC. Całości dopełniają zaś głośniki stereo, podświetlana klawiatura i touchpad Synaptics Clickpad 1.5. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie producenta, a cena urządzenia to 2999,99 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA SC17 1080 - gamingowy laptop z najwyższej półki dla miłośników OC

 0