EVGA żartuje z konkurencji i deklaruje uczciwość

EVGA żartuje z konkurencji i deklaruje uczciwość

Choć Asus od lat stosuje taktykę ustawiania trybu O/C na sztywno w egzemplarzach wysyłanych do mediów, sprawa dopiero niedawno została dostrzeżona przez zachodnich dziennikarzy, którzy rozkręcili z tego powodu małą aferkę. Na zamieszaniu postanowiła skorzystać firma EVGA, decydując się na kampanię promocyjną w oparciu o deklarację całkowitej uczciwości. Ni mniej, ni więcej oznacza to tyle, że amerykański producent obiecuje nie podkręcać sampli testowych.

EVGA GeForce 8800 GTS Superclocked 640 MB - taktowanie rdzenia 576 MHz, zamiast domyślnych 500 MHz

EVGA zgodnie ze swoimi słowami, jest jednym z pierwszych producentów, którzy zaczęli oferować fabrycznie przetaktowane akceleratory, a zarazem firmą z bodaj najszerszym portfolio takich modeli. Każde GPU w asortymencie Amerykanów posiada przynajmniej 3-4 różne warianty, różniące się właśnie wysokością overclockingu - od bazowego wydania bez jakiegokolwiek O/C, poprzez lekko podkręcone wersje Superclocked, a skończywszy na wyżyłowanych FTW i Classified.

Baner z deklaracją uczciwości przy wysyłaniu sampli

Faktem jest, że ilekroć testowałem sprzęt od EVGA, nigdy nie miałem wątpliwości co do nastaw sampla. Pytanie: Czy taka forma marketingu się przyjmie? I jak zareaguje na to konkurencja?

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA żartuje z konkurencji i deklaruje uczciwość

 0