Exynos 9820 w nadchodzącym Galaxy S10 będzie posiadał dwurdzeniowe NPU

Exynos 9820 w nadchodzącym Galaxy S10 będzie posiadał dwurdzeniowe NPU

Pomimo że Samsung Galaxy S10 pojawi się dopiero w przyszłym roku, to pojawiające się co chwila pogłoski sugerują, że w 2019 roku otrzymamy trzy różne urządzenia z serii S10. Podejrzewa się, że jeden z modeli będzie oferował wsparcie dla 5G, a część z nich (o ile nie wszystkie) będą zawierać nowy procesor Samsunga - Exynos 9820 o nazwie kodowej Cheetah. Samsung jednocześnie ma pracować nad dwurdzeniowym NPU - koprocesorem odpowiedzialnym za AI, który znajdzie się w nadchodzących układach 7 nm. Nowe NPU ma oferować dużo większą wydajność w operacjach AI i będzie wykorzystane w przetwarzaniu obrazu w Galaxy S10. Nagrywanie filmów oraz rozpoznawanie głosu również mają skorzystać z większej mocy nowego procesora.

Samsung chce dzięki procesorowi Exynos 9820, wyprzedzić wydajnościowo konkurencyjny Kirin 980 od Huawei.

Exynos 9820 w nadchodzącym Galaxy S10 będzie posiadał dwurdzeniowe NPU

Południowokoreański producent wciąż nie potwierdził żadnych spekulacji dotyczących ich nadchodzącego flagowca, jednak według źródeł, na które powołuje się Bloomberg, Galaxy S10 i S10 Plus będą posiadać zaokrąglone, bezramkowe wyświetlacze OLED, natomiast trzeci, najtańszy model będzie mieć tradycyjny, płaski wygląd. Każde z urządzeń zapewne będzie posiadać po 3 aparaty z tyłu. Jednym z najbardziej istotnych elementów urządzenia będzie ekran, w którym producent zaimplementował ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem. Obecne skanery pod wyświetlaczem umieszczone są przeważnie centralnie i obejmują jeden punkt, podczas gry rozwiązanie Samsunga ma być bardziej dokładne i dostępne pod całym ekranem.

Wsparcie dla 5G ma według pogłosek zapewnić właśnie chip 7nm Exynos 9820 AI, który został ujawniony przez wielokrotnego sprawcę przecieków , użytkownika Twittera o nazwie Ice Universe. Udoskonalanie możliwości i prędkości AI oraz nazwanie układu po najszybszym zwierzęciu lądowym pokazuje jasno, że Samsung chce przegonić Huawei i ich niedawno wydany procesor Kirin 980. Nie wiadomo czy wszystkie 3 modele będą wspierać 5G (pewny jest jeden model), ale podobno Samsung prowadzi rozmowy z operatorami komórkowymi, by wprowadzić i uruchomić swoje usługi. Im bliżej końca roku, tym więcej będziemy uzyskiwać informacji o nadchodzących flagowcach spod znaku S10.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Exynos 9820 w nadchodzącym Galaxy S10 będzie posiadał dwurdzeniowe NPU

 0