F1 2021 zapowiedziane. Poznaliśmy datę premiery i nowości w serii

F1 2021 zapowiedziane. Poznaliśmy datę premiery i nowości w serii

EA ogłosiło pierwszą grę od Codemasters, odkąd kupiło brytyjskiego specjalistę od wyścigów na początku tego roku. F1 2021 pojawi się na PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Steam 16 lipca i ma to być prawdziwie next-genowa odsłona serii. Najnowsza odsłona, która jest pierwszą grą EA traktującą o wyścigach F1 od F1 Career Challenge z 2003 roku, zawiera rozszerzony tryb kariery z opcjami dla dwóch graczy. Będziemy mogli sprzymierzyć się ze znajomym lub ścigać się ze sobą online, chociaż EA nie potwierdziło jeszcze, czy F1 2021 będzie obsługiwać cross-play. Kolejnym świeżym elementem trybu kariery jest możliwość jego rozpoczęcia w prawdziwym sezonie, co pozwala wskoczyć do akcji w dowolnym momencie aktualnego sezonu F1 z prawdziwymi wynikami kierowców i konstruktorów.

F1 2021 pojawi się na PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Steam 16 lipca i ma to być prawdziwie next-genowa odsłona serii.

F1 2021 wprowadza także tryb fabularny o nazwie Braking Point. Codemasters zdradziło w komunikacie prasowym, że tryb „powstawał od lat”. W tym przypadku naszą karierę zaczniemy w Formule 2 i spróbujemy dotrzeć do szczytu F1. Braking Point „zanurza graczy w czarujący świat F1, dając przedsmak stylu życia zarówno na torze, jak i poza nim: rywalizacji, emocji i poświęcenia potrzebnych do zawodnictwa na najwyższym poziomie” - twierdzi EA. Otrzymamy także trzy nowe tory za darmo w ramach popremierowych planów Codemasters. Powróci kilka elementów z poprzednich gier, w tym My Team (który pozwala na prowadzenie własnego zespołu F1), podzielony ekran dla dwóch graczy, funkcje e-sportowe i opcje krótszego sezonu. Wersje PS5 i Xbox Series X/S będą oferować ulepszoną grafikę i szybsze ładowanie, z bezpłatnymi aktualizacjami z wersji PS4 i Xbox One.

EA zakończyło przejęcie Codemasters za 1,2 miliarda dolarów w lutym, po tym jak przebiło oferty Take-Two Interactive, ale oczywiście F1 2021 było w zaawansowanej fazie rozwoju na długo przedtem. EA w przyszłości planuje wydawać co najmniej jedną grę wyścigową rocznie, ponieważ jest teraz właścicielem serii Dirt, Grid i Project Cars, Need for Speed ​​i Burnout. Wygląda na to, że fani ścigałek będą musieli w tym roku zadowolić się F1 2021, ponieważ EA opóźniło kolejną grę z serii Need for Speed ​​o rok, aby skupić się na kolejnym Battlefieldzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: F1 2021 zapowiedziane. Poznaliśmy datę premiery i nowości w serii

 0