Facebook banuje reklamy z kryptowalutami

Facebook banuje reklamy z kryptowalutami

Facebook rozpoczął akcję usuwania wszelkich reklam, które promują kryptowaluty, wliczając w to najpopularniejszą z wirtualnych walut - Bitcoina. Ma to związek ze zmianą polityki firm, która swoje działania motywuje ochroną swoich użytkowników.

Facebook chce chronić swoją społeczność przed reklamami, które prezentują "produkty finansowe i usługi często wiążące się z wprowadzającymi w błąd i zwodniczymi praktykami promocyjnymi". Oznacza to, że reklamodawcy, nawet Ci działający w pełni legalnie i budzący zaufanie nie będą mogli reklamować kryptowalut, ICO (pozyskiwanie funduszy, polegające na oferowaniu tokenów dających określone uprawnienia) i opcji binarnych (sposób inwestowania polegający na przewidywaniu cen walut, akcji itp.). "Reklamy powinny być bezpieczne dla użytkowników, a nasz produkt budujemy przede wszystkim z myślą o użytkownikach. Na Facebooku nie ma miejsca na reklamy wprowadzające w błąd czyt też oszustwa" – tłumaczy Rob Leathern, manager ds. produktu w Facebooku.

Niezależnie od motywów, zmiana polityki Facebooka, dość mocno uderza w kryptowaluty

Czy to oznacza, że Facebook obawia się kryptowalut? Nie, twórcy wprowadzają całkowity zakaz, gdyż na chwilę obecną nie ma mechanizmów, które umożliwiałyby selekcję reklam i oddzielanie tych prawdziwych od oszustw. Jeśli powstaną sposoby rozpoznawania oszustw, to Facebook zapowiada, źe może wtedy zmienić swoją politykę. Facebook podkreśla, że pożądane jest, by ludzie czerpali wiedzę o nowych produktach i usługach z serwisu, ale bez ryzyka, że staną się ofiarami oszustwa. Wprowadzony zakaz obowiązuje na samym Facebooku, powiązanych portalach jak Instagram oraz sieci Audience Network. By zgłosić podejrzaną reklamę wystarczy kliknąć na reklamę w jej prawym górnym rogu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook banuje reklamy z kryptowalutami

 0