Facebook dodaje narzędzie do zbiorczego usuwania aplikacji

Facebook dodaje narzędzie do zbiorczego usuwania aplikacji

Jak się okazuje włodarze popularnego portalu społecznościowego mocno, przejęli się ostatnią aferą związaną z wyciekiem istotnych informacji z serwisu i postanowili wprowadzić kilka poprawek bezpieczeństwa użytkowników.

Na temat afery Cambridge Analytica napisano już wiele, a sprawą zainteresowało się parę organizacji m.in. rządowych USA. Kolejną konsekwencją tego ogromnego wycieku informacji była rezygnacja istotnych partnerów popularnego portalu społecznościowego. Facebook jednak stara się naprawić wyrządzone szkody i odzyskać zaufanie fanów poprzez wprowadzenie ważnych poprawek bezpieczeństwa swego serwisu. Pierwszą z funkcji, która już powinna się pojawić, jest narzędzie do zbiorczego usuwania aplikacji. Jak wiemy wiele stron internetowych, pozwala ludziom na logowanie się dzięki wykorzystaniu danych z Facebooka, eliminując tym samym konieczność zapamiętywania nazwy konta, czy hasła (kto z nas nie tworzył w przeszłości skomplikowanych loginów).

Od teraz z Facebooka skasujemy nie jedną, a wiele aplikacji w jednoczesnym momencie mających dostęp do naszych danych

Jest to z pewnością wygodne rozwiązanie, ale niesie za sobą spore ryzyko. Co się stanie, jeżeli zapomnisz o nadaniu uprawnień stronom trzecim, a one w jakimś stopniu wykorzystają ten fakt? Oczywiście usunięcie tych integracji z kontem Facebooka, to najlepszy sposób uniknięcia ewentualnych problemów. Aby skorzystać z nowej opcji, należy przejść do sekcji Aplikacje w menu ustawień witryny, gdzie wykasujesz je praktycznie jednym kliknięciem, co wcześniej nie było możliwe. Trzeba przyznać, że jest to krok we właściwą stronę, a ekipa Zuckerberga powoli myśli o naprawianiu powstałych szkód. Miejmy nadzieję, iż w przyszłości nie doczekamy się podobnej afery, przez którą poszkodowanych zostanie kilkanaście milionów osób.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook dodaje narzędzie do zbiorczego usuwania aplikacji

 0