Facebook Gameroom – nowa platforma do gier

Facebook Gameroom – nowa platforma do gier

Facebook zaprezentował nowe oprogramowanie o nazwie Gameroom. To nic innego, jak platforma z grami, które do tej pory były dostępne w serwisie społecznościowym.

Gameroom to platforma z grami, które do tej pory były dostępne na Facebooku. Serwis społecznościowy postanowił przenieść je do nowego programów na wzór Steama lub Origina, co ma zachęcić programistów do tworzenia nowych pozycji. Platforma powstała przy współpracy z Unity. Dzięki temu gry można tworzyć z wykorzystaniem Unity 5.0 SDK lub nowszego, a także Facebook Unity SDK. Jednak na ten moment każdy tytuł może mieć maksymalnie rozmiar 500 MB.

Gameroom pozwala na uruchamiania zarówno plików EXE, a także gier we Flashu i HTML5, także umieszczonych na serwerach zewnętrznych. Jednak Facebook będzie starał się nakłaniać deweloperów do przenoszenia wszystkich tytułów na standardowe pliki EXE. Wtedy platforma będzie pełnić jedynie rolę podobną do Steama, Origina lub GOG, czyli w gruncie rzeczy będzie jedynie zarządzać pobieraniem i instalowaniem plików. Poza tym – zdaniem Facebooka – pisanie gier przy pomocy Unity SDK jest dużo szybsze niż przy użyciu HTML5.

Już w tym momencie Gameroom jest w stanie zarządzać pełnoprawnymi grami na komputery. Jedynym ograniczeniem jest w tym momencie pojemność 500 MB. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości platforma Facebooka stała się konkurencją dla Steama i innych, podobnych programów.

Gameroom już teraz można pobrać za darmo z Facebooka.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Gameroom – nowa platforma do gier

 0