Facebook Gaming kupiło Ready at Dawn, twórców The Order: 1886

Facebook Gaming kupiło Ready at Dawn, twórców The Order: 1886

Osoby, które wciąż liczą, że The Order: 1886 - ekskluzywna produkcja wydana na PlayStation 4 - doczeka się kontynuacji, mogą porzucić wszelkie nadzieje.  Studio Ready at Dawn, które najbardziej znane jest z gier wydawanych na konsolę Sony, takich jak The Order oraz dwie odsłony cyklu God of War, zostało kupione przez Facebook Gaming i zostanie wcielone do załogi skupiającej się nad tworzeniem treści w ramach Oculus Studios. Ready at Dawn w ostatnich latach koncentrowało się głównie na tytułach VR, takich jak Lone Echo i Echo Arena, więc pozyskanie takiego dewelopera z pewnością ma sens.

Ready at Dawn, twórcy The Order: 1886 nie będą kontynuować swoich dokonań i przenieśli się całkowicie w sferę VR, dołączając do Facebook Gaming.

Ready At Dawn tworzyło w przeszłości na wiele platform i jest doświadczonym twórcą gier  - a także pionierem VR. Stworzyli cztery tytuły dla platformy Oculus, w tym Lone Echo, Echo Arena, Echo Combat i Lone Echo II, które jest obecnie w fazie rozwoju. Oprócz ustanowienia poprzeczki dla narracyjnych doświadczeń VR, Lone Echo wprowadziło nowy podręcznik dla mechaniki ruchu VR (...). Jako część zespołu Oculus Studios, Ready At Dawn będzie nadal tworzyć niezapomniane, wciągające i innowacyjne treści VR dla graczy na całym świecie jako niezależne studio. Cieszymy się, że możemy powitać ich w rodzinie. - napisał Mike Verdu, wiceprezes Facebooka ds. treści VR.

Rozczarowujące jest, że The Order: 1886 prawdopodobnie nigdy nie otrzyma kontynuacji, pomimo że twórcy sporo graczom naobiecywali. The Order: 1886 to klimatyczna gra akcji z widokiem trzecioosobowym, poruszająca się w estetyce steampunkowej, w czasach wiktoriańskich. Takich produkcji jest bardzo niewiele. W ostatnich latach z gier AAA chyba jedynie Dishonored oferowało nawiązania do steampunku. Ready at Dawn znalazło sobie jednak nową niszę w przestrzeni VR i nie wydaje się, żeby szybko z tego zrezygnowali. Studio pracuje obecnie nad Lone Echo II dla Oculus Rift.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Gaming kupiło Ready at Dawn, twórców The Order: 1886

 0