Facebook ma problem. Znak towarowy "Meta" posiada sklep komputerowy

Facebook ma problem. Znak towarowy "Meta" posiada sklep komputerowy

Facebook niedawno ogłosił zmianę nazwy na Meta, jednak transformacja może napotkać więcej problemów niż oczekiwano. Okazuje się, że sprzedawca komputerów z Arizony już w sierpniu zastrzegł znak towarowy "Meta" i nie sprzeda go tanio.

Firma z Arizony o nazwie Meta PC, która sprzedaje laptopy, akcesoria i niestandardowe konfiguracje sprzętowe, już w sierpniu złożyła wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego "Meta", ale jest gotowa sprzedać ją firmie Zuckerberga za nie mniej niż 20 milionów dolarów. W zeszłym tygodniu Facebook potwierdził pogłoski, że zmienia nazwę. Podczas gdy platforma mediów społecznościowych zachowuje markę Facebook, sama firma nazywa się teraz Meta, od idei metawersum VR/AR, o której Zuckerberg mówił od jakiegoś czasu.

Wniosek o znak towarowy dla "Meta" złożył w sierpniu sklep komputerowy z Arizony. Nie wiadomo co zrobi Facebook, żeby przejąć prawa do nazwy.

Meta/Facebook napotkał jednak problemy, które mogą przysporzyć Zuckerbergowi jeszcze gorszych nagłówków, jeśli sprawa zostanie źle rozegrana. Okazuje się, że amerykański sklep komputerowy zastrzegł złożył wniosek o znak towarowy dla nazwy Meta w sierpniu. Jak twierdzi Zack Shutt, współzałożyciel sklepu,  firma została zarejestrowana w listopadzie zeszłego roku i nikt z zespołu nie wiedział o planach zmiany nazwy Facebooka na Meta aż do zeszłego tygodnia. Zarówno Shutt, jak i współzałożyciel Joe Darger twierdzą, że nie sprzedadzą nazwy za mniej niż 20 milionów dolarów.

Facebook uważa natomiast, że ​​ma niezbędne prawa do nabycia nazwy i podkreśla, że wniosek dotyczący znaku towarowego Meta nie został jeszcze rozpatrzony. Istnieje również wiele luk prawnych, które wielomiliardowa firma, taka jak Facebook, będzie chciała wykorzystać w razie potrzeby, wliczając w to złożenie wniosku w innym kraju i wykorzystanie tego faktu do złożenia aplikacji w USA.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook ma problem. Znak towarowy "Meta" posiada sklep komputerowy

 0