Facebook Messenger wkrótce pozwoli na cofnięcie wysłanej wiadomości

Facebook Messenger wkrótce pozwoli na cofnięcie wysłanej wiadomości

Ten rok nie był najlepszy dla Facebooka i po tym jak firma musiała uporać się z aferą Cambridge Analytica, niedawno hakerzy wykorzystali lukę w portalu do wykradnięcia danych z 30 mln kont. Nic więc dziwnego, że firma Marka Zuckerberga znalazła się pod ostrzałem, a powstały nawet ruchy osób wypisujących się z tego społecznościowego giganta. Są też jednak plusy tej sytuacji, ponieważ Facebook nie tylko obiecuje zwiększyć bezpieczeństwo, ale i nową funkcję, którą duża część użytkowników komunikatora Messenger przywita zapewne z szeroko otwartymi ramionami. Wszystko to za sprawą wpadki Marka Zuckerberga, ponieważ po tym jak rozgorzała dyskusja na temat afery Cambridge Analytica, użytkownicy Facebooka otrzymali wiadomość od jego twórcy, która jednak szybko zniknęła z komunikatora. Okazało się, że ktoś postawił cofnąć wszystkie wysłane wiadomości, co zdaniem wielu osób było wyraźnym nadużyciem władzy, tym bardziej, że sami użytkownicy nie posiadają takiej opcji. Wkrótce jednak się to zmieni.

Facebook obiecał wszystkim użytkownikom, że otrzymają oni podobną funkcję, pozwalającą na cofnięcie wysłanej wiadomości i wkrótce powinien dotrzymać słowa.

Facebook Messenger wkrótce pozwoli nam cofnięcie wysłanej wiadomości

Po tej wpadce Facebook obiecał wszystkim użytkownikom, że otrzymają oni podobną funkcję, pozwalającą na cofnięcie wysłanej wiadomości, jednak przez dłuższy czas w temacie zapadła cisza. W końcu jednak doczekaliśmy się potwierdzenia i największy portal społecznościowy zdradził portalowi TechCrunch, że wciąż trwają nad nią prace, ale niektórzy mieli okazję już ją przetestować, w tym Jane Manchun Wong, która mogła zapoznać się prototypową wersją opcji cofnięcia wysłanej wiadomości. Ta zdradziła jednak jedynie, że użytkownicy komunikatora Messenger będą mogli z niej skorzystać przez określony czas, ale nie ujawniła żadnych dodatkowych szczegółów i tym samym wciąż pozostaje wiele niewiadomych, w tym np. ile czasu mamy na cofnięcie wiadomości. Wydaje się, że najlepszą opcją byłoby umożliwić to do momentu, kiedy takowa zostanie przeczytana przez odbiorcę.

Niezależnie jednak od tych detali, wydaje się, że większość osób z chęcią skorzystałaby z tej funkcji. Zapewne każdemu z nas zdarzyło się kiedyś wysłać wiadomość nie do tej osoby, pomylić coś w treści czy też po prostu napisać coś, czego szybko pożałowaliśmy i chcielibyśmy to cofnąć. Tym samym możliwość cofnięcia już wysłanej wiadomości (np. ze zdjęciem) może uchronić nas w przyszłości przed niepotrzebnymi kłótniami czy po prostu oszczędzi nam wstydu. Wciąż nie wiemy jednak, kiedy opcja ta trafi do szerokiego grona użytkowników i zapewne zanim to nastąpi, najpierw przeprowadzone zostaną beta testy. Czekamy więc na konkrety ze strony Facebooka.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Messenger wkrótce pozwoli na cofnięcie wysłanej wiadomości

 0