Facebook Messenger wzbudza ogromne zainteresowanie na Androidzie

Facebook Messenger wzbudza ogromne zainteresowanie na Androidzie

Facebook Messenger to popularny komunikator internetowy co pokazują najnowsze dane. Wynika z nich, że aplikację w wersji na Androida zainstalowano na przeszło 5 miliardach urządzeń i jest to jeden z niewielu programów, który pokonał ten pułap. Wcześniej udało się to YouTube, Mapom Google czy Gmail. Warto wspomnieć, że to jedyne narzędzie nienależące do Google z aż tak wysokim zainteresowaniem ze strony użytkowników. W przeszłości udało się to jeszcze samemu Facebookowi w 2019 roku i WhatsApp w 2020 - ten ostatni zyskał głównie dzięki pandemii COVID-19. Mimo różnych kontrowersji wywoływanych przez ekipę Marka Zuckerberga z komunikatora firmy korzysta ogromna baza odbiorców, powierzając jej dostęp do danych. Gigant mediów społecznościowych regularnie rozwija autorski komunikator implementując różne funkcje.

Facebook Messenger został zainstalowany na 5 mld urządzeń z Androidem.

Facebook Messenger wzbudza ogromne zainteresowanie na Androidzie

Mowa m.in. o Vanish Mode, który jest niczym innym tylko nowym rodzajem znikających wiadomości kasowanych przez aplikację po upływie tygodnia, jeżeli użytkownik wyrazi taką zgodę. Znikające wiadomości są doskonale znane posiadaczom Snapchata i idealnie sprawdzą się szczególnie w sytuacji przesłania filmiku lub komunikatu, który po pewnym czasie traci ważność stając się zwyczajnie zbędny. Facebook działa też nad integracją wszystkich trzech należących do firmy aplikacji do komunikacji. Z drugiej strony Messenger konkuruje z Telegramem zyskującym na popularności (swego czasu zdołał on nawet wyprzedzić TikToka). Nie wolno również zapominać o Signalu tak ochoczo reklamowanym przez szefa Tesli, Elona Muska.

Na początku roku program osiągnął poziom 50 milionów instalacji. Sukces ten nastąpił zaraz po tym, jak aplikacja znalazła się na szczycie najpopularniejszych programów w App Store. Singal to korzystająca z metody szyfrowania usługa do przesyłania wiadomości, która w porównaniu z WhatsApp czy Messengerem nie gromadzi metadanych mogących zostać powiązanych z użytkownikiem platformy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook Messenger wzbudza ogromne zainteresowanie na Androidzie

 0