Facebook myśli nad ukryciem licznika polubień

Facebook myśli nad ukryciem licznika polubień

Wydaje się, że jedną z popularniejszych rzeczy dostępnych na Facebooku jest oczywiście funkcja polubień. Niektóre znane osobistości wręcz zabiegają o to, aby opublikowany przez nie na popularniej platformie społecznościowej post dostał odpowiednią ilość like'ów co teoretycznie pozwoli im zwiększyć zasięgi, ale nie brakuje opinii, że mają one raczej znikomy wpływ na tę kwestię. Niestety nie wszyscy użytkownicy serwisu mogą pochwalić się imponującymi like'ami w związku z tym, jeśli wierzyć ostatnim rewelacjom Facebook planuje wyjść im naprzeciw ukrywając licznik polubień. Jednak tego rodzaju reakcje nie znikną całkowicie, a zmieni się jedynie sposób ich wyświetlania. Warto podkreślić, że jakiś czas temu takowe rozwiązanie wprowadził także Instagram, lecz eksperyment jest prowadzony w wybranych krajach m.in. Kanadzie czy Brazylii.

Facebook rozważa ukrycie licznika polubień.

Facebook myśli nad ukryciem licznika polubień

Chociaż nową opcję odkryto w mobilnej wersji serwisu dla Androida, a firma potwierdziła serwisowi TechCrunch, iż rozważa ukrycie like'ów to nie znaczy, że Facebook ostatecznie zdecyduje się na to rozwiązanie. Początkowo tak jak w przypadku Instagrama wystartują testy w wybranych regionach świata i jeżeli spotkają się one z pozytywnym odbiorem, to portal ewentualnie podejmie dalsze kroki. Teoretycznie wprowadzenie rzeczonego opcji wydaje się dobre zwłaszcza dla młodszych osób, które zgodnie z wieloma opiniami odczuwają presję związaną z odpowiednią liczbą polubień swoich postów. Ponadto nie da się ukryć, że kciuk w górę wyrósł na symbol Facebooka zaś nie brakuje przypadków, gdy ludzie, zamiast pisać komentarze ograniczają się do wyrażenia konkretnej reakcji.

Problem dostrzegła również ekipa Marka Zuckerberga, która dwa lata temu zachęcała społeczność do aktywnego korzystania z ich platformy sugerując konieczność wchodzenia w interakcje z kolegami zamiast używania polubień, co w ich ocenie dobrze wpływa na samopoczucie. Powoływano się wówczas na specjalistyczne badania naukowe. Istnieje też ryzyko, że wprowadzenie ograniczenia spotka się z negatywną reakcją fanów, więc Facebook musi dobrze przemyśleć dalsze decyzje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook myśli nad ukryciem licznika polubień

 0