Facebook: Nie ma planów przywrócenia Trumpa, pomimo zgłoszenia jego kandydatury

Facebook: Nie ma planów przywrócenia Trumpa, pomimo zgłoszenia jego kandydatury

Facebook twierdzi, że nie ma planów przywrócenia konta byłego prezydenta Donalda Trumpa, mimo że ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta w 2024 r. Platforma zapowiada jednak, że w przyszłym roku może ponownie rozpatrzyć decyzję.

Po zamieszkach 6 stycznia 2021 r. w Kapitolu USA Trump został zawieszony na Facebooku i wszystkich innych głównych platformach mediów społecznościowych. 7 stycznia dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział, że zawieszenie jest bezterminowe, ponieważ „ryzyko związane z zezwoleniem prezydentowi na dalsze korzystanie z naszych usług w tym okresie jest po prostu zbyt duże”. Rada nadzorcza firmy, która działa jak sąd najwyższy w przypadku decyzji dotyczących moderacji treści, podtrzymała zawieszenie, ale stwierdziła, że ​​platforma musi podjąć ostateczną decyzję, czy wprowadzić blokadę na stałe, do 7 stycznia 2023 r.

Facebook podtrzymuje swoją decyzję o blokadzie konta Donalda Trumpa. Platforma może jednak odblokować je w przyszłym roku, a konto kandydata na prezydenta nie będzie podlegało weryfikacji faktów.

Jeśli Facebook przywróci konto, nastąpi jedna poważna zmiana; jako kandydata, konto Trumpa nie będzie podlegało weryfikacji faktów. Wytyczne Facebooka stanowią, że wybrani urzędnicy i kandydaci nie podlegają weryfikacji faktów. Trump został również trwale zawieszony na Twitterze. Nowy właściciel, Elon Musk, powiedział, że zawieszenie Trumpa było niesprawiedliwe. Jednak kiedy objął stanowisko pod koniec zeszłego miesiąca, Musk powiedział, że decyzje o przywróceniu zablokowanych kont nie zostaną podjęte, dopóki nie zostanie utworzona rada ds. moderacji treści i na dzień dzisiejszy decyzja nie została jeszcze podjęta.

Od czasu wprowadzenia zakazów Trump stworzył własną platformę społecznościową Truth Social i już wcześniej zapowiadał, że nie dołączy ponownie do Twittera, nawet gdyby miał taką szansę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook: Nie ma planów przywrócenia Trumpa, pomimo zgłoszenia jego kandydatury

 0