Facebook planuje wprowadzić funkcję kasowania wiadomości również u odbiorcy

Facebook planuje wprowadzić funkcję kasowania wiadomości również u odbiorcy

Ekipa Marka Zuckerberga nie ma lekko. Potężna afera związania z wyciekiem informacji dość mocno odbiła się na budowanej przez lata renomie, a już teraz dochodzą kolejne niezbyt przyjemne detale z życia korporacji.

Facebook w ostatnim czasie miał podjąć działania zwiększające poziom ochrony zebranych na portalu społecznościowym danych. Jednak na razie ograniczano się wyłącznie do wielokrotnych publicznych przeprosin oraz obietnic poprawy wymienionych aspektów. Niestety wszystko wskazuje na to, że amerykańska firma postanowiła wrócić na niezbyt dobry dla wszystkich szlak. TechCrunch odkrył niedawno, iż gigant social mediów po cichu kasuje wiadomości wysyłane od kierownictwa korporacji do innych osób. Włodarze jakiś czas później potwierdzili krążące pogłoski, argumentując je faktem ochrony komunikacji najważniejszych ludzi po zhakowaniu maili Sony Pictures w 2014 roku. Wprowadzone modyfikacje obejmowały m.in. ograniczenie okresu przechowywania komunikatów w Messengerze. Jak zaznaczył rzecznik prasowy Facebooka, uczyniono, to zgodnie z obowiązującymi zobowiązaniami prawnymi dotyczącymi zasad poufności informacji.

Facebook obiecał w przyszłości oficjalnie wprowadzić opcję kasowania wiadomości również bezpośrednio u adresata

Mimo wszystko korporacja zaczyna powoli rozumieć, że dyskretne likwidowanie treści z prywatnych czatów użytkowników nie jest najmądrzejszym pomysłem, biorąc pod uwagę obecną sytuację. W związku z tym rzecznik poinformował portal Techspot, iż wspomniana funkcja będzie dostępna dla wszystkich w przyszłości. A o co konkretniej chodzi? Otóż element ten pozwala ustawić w Messengerze licznik czasu kasujący wybrane wiadomości również bezpośrednio u adresatów. Całkiem przydatna rzecz więc miejmy nadzieję, że zgodnie z obietnicą zostanie wreszcie wprowadzona oficjalnie. Dodatkowo miło by było, gdyby zarząd Facebooka w obliczu skandalu Cambridge Analytica obejmującego wyciek blisko 87 miliona informacji nie podejmował więcej cichociemnych akcji usuwania czegokolwiek, co nas dotyczy. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook planuje wprowadzić funkcję kasowania wiadomości również u odbiorcy

 0