Facebook planuje zakupić firmę zajmującą się bezpieczeństwem

Facebook planuje zakupić firmę zajmującą się bezpieczeństwem

Facebook po aferze Cambridge Analytica oraz wycieku ogromnej ilości danych znalazł się na cenzurowanym i musi odzyskać mocno nadszarpnięte zaufanie społeczności. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal The Information, w związku z niedawnym atakiem hakerskim, podczas którego przestępcy wykradli dane z 29 milionów kont, Facebook planuje nabyć firmę odpowiadającą za elementy związane z cyberbezpieczeństwem. Aktualnie amerykański gigant przygląda się poszczególnym korporacjom i ich ofertom. Co ciekawe, finalizacja transakcji ma nastąpić jeszcze w tym roku, chociaż sam Facebook postanowił nie komentować pojawiających się doniesień. Oczywiście zakup takiej firmy wydaje się dość logicznym krokiem, jeśli ekipa Marka Zuckerberga chce zwiększyć swoje zabezpieczenia.

Facebook rozważa zakup firmy zajmującej się bezpieczeństwem. Ma to związek z ostatnim atakiem hakerskim na popularną platformę społecznościową. 

Facebook planuje zakupić firmę zajmującą się bezpieczeństwem

Niestety nie znamy nawet przybliżonej kwoty transakcji, ale zważywszy na ostatnie wydarzenia, zgadujemy, iż popularna korporacja nie będzie oszczędzać na inwestycjach związanych właśnie z cyberbezpieczeństwem. Przypomnijmy, że aktualny rok zaczął się dla Facebooka bardzo kiepsko, a mianowicie od doniesień na temat Cambridge Analytica i związanej z tą firmą sprawy ogromnego wycieku informacji o kontach użytkowników platformy. Później spekulowano o możliwym uzyskaniu przez Facebooka wglądu w konta bankowe swoich klientów, jednak szczęśliwie te doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone. Do tego warto dodać jeszcze wspomniany wrześniowy atak hakerski, gdzie przestępcy w dość łatwy sposób uzyskali wgląd w 30 milionów kont.

Wydarzenia te nie pozostały bez konsekwencji dla samego Marka Zuckerberga. Okazuje się bowiem, że akcjonariusze z Nowego Jorku, Rhode Island, Illinois i Pensylwanii mieli poprzeć złożony w czerwcu przez fundusz Trilium Asset Management wniosek o odwołanie niepokornego dyrektora. Na ten moment nie wiemy czy do takiej rezygnacji w ogóle dojdzie, ponieważ dotychczasowy sternik dysponuje pakietem kontrolnym akcji Facebooka i według mediów musi on  wyrazić zgodę na swoją dymisję. Mimo wszystko przytoczone informacje dobitnie potwierdzają zmęczenie wybrykami Zuckerberga. Tak czy inaczej, przed Facebookiem dość długa i kręta droga ku odzyskaniu zaufania internautów, ale poprawa zabezpieczeń strony to zdecydowanie krok w dobrą stronę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook planuje zakupić firmę zajmującą się bezpieczeństwem

 0