Facebook pozwoli na streamowanie gier – konkurencja dla Twitcha i YouTube?

Facebook pozwoli na streamowanie gier – konkurencja dla Twitcha i YouTube?

Serwisy takie jak Twitch oraz YouTube czerpią ogromne korzyści, trzymając przy sobie setki „growych” streamerów – w tym kierunku zechciał pójść również Facebook.

Facebook od dłuższego czasu obserwuje branżę prowadzenia transmisji na żywo – ostatnio otwarcie poinformowali, że wyniki oglądania, jakie osiągają streamerzy zajmujący się grami, są naprawdę zachęcające. Stąd wyłonił się pomysł, aby przyciągnąć graczy na powstający właśnie system – Facebook Gaming. Platforma pozwoli na nadawanie wideo w rozdzielczości 1080p i aż 60 kl./s oraz zapewni twórcom wsparcie reklamowe. Co więcej, już teraz każdy zainteresowany może zapisać się do testowania owego systemu i czerpać z niego korzyści. Zapowiada się naprawdę zacięta walka o widza, ale też idealne miejsce do pokazania się nowych talentów – w końcu Facebook, aby wypromować swój system, będzie dbał i popularyzował każdego twórcę.

Facebook Gaming – powstaje nowa platforma do streamowania gier, czy wystarczająco dobra, aby zagrozić dobrze znanemu YouTube’owi oraz Twtich.tv?

Co więcej, Facebook Gaming już teraz wspomina o zarobkach dla streamerów – nie znamy żadnych konkretów, jednak będą to najprawdopodobniej reklamy oraz system dotacji, czyli obecny standard wśród platform do transmisji live. Jak mówią twórcy całego systemu – przy całości jest dużo pracy, jednak są oni zaangażowani i zdeterminowani, aby stworzyć świetny system od fundamentów, który odniesie sukces, ale także pozwoli zyskać popularność wielu zaangażowanym twórcom. Według założeń Facebooka faktycznie będzie to miejsce, gdzie łatwo zostać zauważonym, na pewno łatwiej niż na YouTube czy Twitchu, gdzie królują znane twarze, zwłaszcza że Facebook Gaming zadba o promocję twórców, wyświetlając ich transmisje w wielu miejscach. Co myślicie o całej inicjatywie? Ma szanse zaistnieć i zagrozić już istniejącym serwisom?
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook pozwoli na streamowanie gier – konkurencja dla Twitcha i YouTube?

 0