Facebook prezentuje raport za trzeci kwartał 2018 roku. Jest powolny wzrost

Facebook prezentuje raport za trzeci kwartał 2018 roku. Jest powolny wzrost

Po aferze związanej z Cambridge Analytica czy ostatnim ataku hakerskim, w wyniku którego przestępcy wyciągnęli dane z przeszło 29 milionów kont, Facebook znalazł się na cenzurowanym nie tylko u przedstawicieli amerykańskich władz, lecz przede wszystkim u użytkowników popularnej platformy społecznościowej. Taki stan rzeczy nie powinien wzbudzać większego zdziwienia, zważywszy także na inne kontrowersje związane z gigantem social media i ludźmi nim zarządzającymi, jak choćby próba uzyskania wglądu w konta bankowe osób zarejestrowanych na stronie. Ostatecznie te doniesienia zostały zdementowane przez przedstawicielkę Facebooka, ale po takim blamażu liczba osób wierzących w zapewnienia korporacji jest raczej niewielka. Teraz Facebook, podobnie jak wiele innych firm, zaprezentował swoje statystyki za trzeci kwartał bieżącego roku i wbrew wszelkim prognozom korporacja nadal odnotowuje wzrost, chociaż nieco mniejszy niż w poprzednich okresach.

Wbrew oczekiwaniom wielu ekspertów, Facebook po tegorocznych aferach nadal notuje niewielki, ale wzrost, również jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników.

Facebook prezentuje raport za trzeci kwartał 2018 roku. Jest powolny wzrost

Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, to Facebook odnotował wzrost do 2,7 miliarda aktywnych osób miesięcznie, czyli o 10 procent względem ubiegłego roku. Dodatkowo firma może pochwalić się przychodem wynoszącym 13,78 mld dolarów. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że każdego miesiąca aż 2,6 miliarda ludzi korzysta z należących do korporacji Zuckerberga rozwiązań: WhatsApp, Instagrama, a także Messengera. Z kolei dzienna ilość użytkowników wzrosła do 1,49 miliona, co jest 9-procentowym wzrostem w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. Wiele obaw ekipa Marka Zuckerbega miała właśnie o ilość aktywnych kont na popularnej platformie, która zgodnie z prognozami ekspertów w związku z aferami miała się zmniejszyć.

Równie interesującym spostrzeżeniem poruszonym przez sternika portalu społecznościowego był fakt, iż użytkownicy wysyłają około 100 miliardów wiadomości dziennie, licząc wszystkie usługi należące do Facebooka, czyli m.in. komunikator Messenger oraz popularny głównie w Stanach Zjednoczonych WhatsApp. Oprócz tego aż 1 miliard postów jest udostępnianych na platformach takich jak Instagram. Przy okazji podczas spotkania Zuckerberg ponownie podkreślił jak ważna dla jego ekipy jest kwestia bezpieczeństwa danych, co w obliczu wydarzeń minionych miesięcy jest raczej śmieszne. Widać, że włodarze Facebooka zdają sobie z tego sprawę, ponieważ zapewniono, iż w przyszłym roku poziom bezpieczeństwa ich platformy powinien być na odpowiednio wysokim poziomie. Tutaj warto podkreślić, iż zgodnie z niedawnymi doniesieniami Zuckerberg rozgląda się za firmą zajmującą się właśnie kwestiami bezpieczeństwa. Czy taki zakup coś da? Oby, gdyż ataki hakerskie czy wyciek danych uderzają przede wszystkim w zwykłych użytkowników strony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook prezentuje raport za trzeci kwartał 2018 roku. Jest powolny wzrost

 0