Facebook przyznał dostęp do naszych danych 52 firmom technologicznym

Facebook przyznał dostęp do naszych danych 52 firmom technologicznym

Facebook ponownie zadziwił świat kulisami udostępniania informacji o zarejestrowanych na swym portalu użytkownikach. Okazuje się, że Cambridge Analytica, to był jedynie wierzchołek góry lodowej w kwestii udostępniania danych.

Niedawna afera związana z wyciekiem bazy zawierającej dane około 50 milionów użytkowników wstrząsnęła światem i zaczęła zadawać jak najbardziej słuszne pytania o bezpieczeństwo informacji przechowywanych przez różnego rodzaju korporacje. O ile Facebook przyjął winę także na siebie, tak tłumaczenia Marka Zuckerberga przed amerykańskimi komisjami raczej na niewiele się zdały. Pokłosiem tych wydarzeń jest wprowadzone przez władze Unii Europejskiej rozporządzenie RODO mające chronić nasze dane osobowe. Oczywiście są one tak restrykcyjne, że wiele portali mogło mieć problem z ich skutecznym przestrzeganiem. Teraz popularny portal społecznościowy musiał odpowiedzieć na pytanie zadane przez HECC (House Energy & Commerce Committee) odnośnie dzielenia się naszymi danymi.

Facebook przyznał dostęp do naszych danych aż 52 firmom technologicznym. Jednak współpraca ze znaczną częścią ma dobiec końca

Facebook przyznał dostęp do naszych danych 52 firmom technologicznym

To, co otrzymaliśmy w odpowiedzi może odrobinę przerażać, ponieważ jak się okazuje Cambridge Analytica nie była tylko jedną z niewielu firm posiadających informacje o nas. Ekipa Zuckerberga przyznała dostęp do tej wrażliwej sfery aż pięćdziesięciu dwóm korporacjom technologicznym. Na liście znaleźli się m.in. Huawei, Alibaba, czy Lenovo. Co ciekawe według Facebooka, współpraca z 38 firmami dobiegła już końca. Siedem kolejnych wycofa się w trakcie bieżącego miesiąca, a jeszcze następne w październiku. Jednak trzy korporacje będą nadal kontynuować współpracę. Chodzi o Apple, Amazona i Tobii. Jak więc widzimy Facebook nie do końca zerwał z dawnymi praktykami, aczkolwiek mimo wszystko jest pewien progres.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook przyznał dostęp do naszych danych 52 firmom technologicznym

 0