Facebook rozpoczął czyszczenie portalu z aplikacji szpiegujących

Facebook rozpoczął czyszczenie portalu z aplikacji szpiegujących

Facebook rozpoczął proces analizy i blokowania aplikacji, które mogą pozyskiwać i wykorzystywać dane użytkowników w nieuprawniony sposób.

Od czasu ujawnienia skandalu z Cambridge Analytica w roli głównej, Facebook jest nieustannie bacznie obserwowany, a każde nawet nawet najmniejsze potknięcie, jest głośno komentowane. W związku z tymi wydarzeniami Zuckerberg wraz z pracownikami Facebooka zmienili regulaminy i rozpoczęli dokładną analizę aplikacji dostępnych na portalu, które również mogą w niedozwolony sposób pozyskiwać ogromne ilości informacji o użytkownikach. Jak dotąd ekipa zdołała namierzyć i usunąć około 200 takich aplikacji. Odnalezione aplikacje pozyskiwały i przesyłały do swoich twórców ogromne ilości danych.  Teraz Facebook planuje jeszcze głębszą analizę, mającą odpowiedzieć na pytania, w jaki sposób wykorzystano pozyskane informacje. W przypadku Cambridge Analytica, Facebook został wykorzystany jako broń na scenie politycznej, co postawiło portal w sytuacji, której zdecydowanie będą unikać w przyszłości.

Nie od dziś wiadomo, że Facebook posiada ogromne ilości informacji. Szokiem jest jednak łatwość dostępu do nich przez firmy zewnętrzne

Jak donosi Reuters, jak dotąd Facebook przyjrzał się tysiącom aplikacji, co oczywiście jest dość czasochłonnym procesem. Ime Archibong, dyrektor odpowiedzialny w Facebooku za produkty partnerskie powiedział "Jest wiele pracy do wykonania, by znaleźć wszystkie aplikacje, które nadużywają informacji o użytkownikach Facebooka". Obecnie Facebook posiada ogromny zespół złożony zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych ekspertów, którzy pracują nad wykrywaniem niepożądanych aplikacji. Po skandalu z Cambridge Analytica, Facebook tracił szybko na wartości, jednakże od tamtego czasu, na skutek własnych działań udało się odrobić straty. Wyzwaniem jednak jest odbudowa zaufania użytkowników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook rozpoczął czyszczenie portalu z aplikacji szpiegujących

 0