Facebook testuje płatne grupy

Facebook testuje płatne grupy

Jeśli wszystko pójdzie po myśli włodarzy popularnej strony, to jej użytkownicy otrzymają opcję tworzenia całkowicie płatnych grup społecznościowych.

Przez ostatnie lata Facebook stał się jedną z głównych platform społecznościowych dla wielu osób. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się ciągle powstające tam grupy obejmujące różną tematykę. Zagrożeniem dla tworu Marka Zuckerberga nie okazała się nawet ostatnia afera związana z wyciekiem wielomilionowej bazy zawierającej informacje o użytkownikach. Nie da się ukryć, że portal stale się rozwija, a administratorzy wymyślają coraz to ciekawsze rozwiązania oraz zasady funkcjonowania. Tym razem postanowiono zmodyfikować wspomniane grupy, a początkowe testy próbnej wersji, którą cechować ma lepsza jakość działania już wystartowały. Do najważniejszych nowinek należy fakt, że grupy będą mogły być całkowicie płatne. 

Jeżeli program testowy spotka się z pozytywnym odbiorem Facebook otrzyma płatne grupy

Facebook testuje płatne grupy

Jeżeli program testowy zostanie odebrany pozytywnie doczeka się implementacji do finalnej wersji Facebooka. We wpisie przedstawiciele platformy zaznaczyli, iż są świadomi popularności grup społecznościowych. Jednak ich poprawne funkcjonowanie wymaga od administratorów poświęcenia swego czasu i dołożenia wysiłków przyczyniających się do zwiększonego bezpieczeństwa. Potencjalne dodanie opłat powinno odrzucić osoby, których celem jest wyłączone szkodzenie danej grupie. Odizolowanie społeczności nigdy nie zagwarantuje, że do środka nie przedostanie się jakiś troll lub inny szkodnik. Obecnie przeprowadzane są testy na wyselekcjonowanych ludziach. Przed wprowadzeniem tego rozwiązania trzeba mieć pewność, że wszystko funkcjonuje tak jak powinno.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook testuje płatne grupy

 0