Facebook testuje usługę pokazującą pobliskie hotspoty Wi-Fi

Facebook testuje usługę pokazującą pobliskie hotspoty Wi-Fi

Wybrani użytkownicy mobilnej aplikacji Facebook mogą od teraz korzystać z nowej funkcji - podglądania lokacji najbliżej nas znajdujących się darmowych hotspotów Wi-Fi.

Facebook pokazuje pobliskie Wi-Fi

Przzycisk "odnajdź Wi-Fi" znajduje się w menu opcji aplikacji. Po jej aktywowaniu zostaniemy poproszeni o zezwolenie Facebookowi na uzyskanie dostępu do naszej lokacji. Nowa opcja wyświetla listę darmowych hotspotów Wi-Fi i pokazuje je na mapie, a także jak do nich dotrzeć. Tę usługę jako pierwsi mogą sprawdzić posiadacze urządzeń z iOS.

To nie pierwszy raz Facebook eksperymentuje z tego typu rozwiązaniami. Już wcześniej firma zawiązała partnerstwo z Cisco, w ramach którego firmy użyczały dostępu do ich sieci Wi-Fi w zamian za automatyczne pokazanie miejsca zameldowania. Później projekt rozszerzył się i Facebook współpracował także z Netgear. Opcja "odnajdź Wi-Fi" jest prawdopodobnie oparta na infrastrukturze zbudowanej w tych dwóch poprzednich inicjatywach.

Firmy na pewno mogą czuć się zachęcone do tego rodzaju promocji - dzięki tej nowej funkcji ludzie będą specyficznie szukali konkretnych miejsc, w których przy okazji będą mogli wydać trochę pieniędzy na dostępne w danym miejscu usługi. Ponadto w krajach rozwijających pomogłoby to mniej zamożnym osobom oszczędzić na danych komórkowych.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook testuje usługę pokazującą pobliskie hotspoty Wi-Fi

 0