Facebook w wyniku błędu automatycznie wysyłał zaproszenia do znajomych

Facebook w wyniku błędu automatycznie wysyłał zaproszenia do znajomych

Na Facebooku wykryto błąd, który sprawiał, że serwis automatycznie wysyłał zaproszenia do znajomych, wystarczyło jedynie wejść w dany profil. Meta Platforms kontrolująca platformę społecznościową wie o sytuacji i podjęła już konkretne działania.

Facebook w wyniku błędu wysyłał za nas zaproszenia do grona znajomych

Zapewne niejedna osoba zdziwiła się, gdy dostała zaproszenie do znajomych od byłej dziewczyny, chłopaka lub po prostu kogoś, kogo nie zna, albo nie lubi. Nie było to celowe działanie danego użytkownika, a błąd Facebooka, który automatycznie wysyłał zaproszenie do grona znajomych na platformie. Wystarczyło, żeby ktoś jedynie odwiedził czyjś profil i zaproszenie szło automatycznie, bez żadnych dodatkowych czynności. Meta Platforms, do której należy gigant social media wie o sytuacji i podjęła konkretne działania zwieńczone wyeliminowaniem tego błędu.

W wyniku błędu Facebook wysyłał zaproszenia do znajomych po odwiedzeniu profilu użytkownika. Meta wyeliminowała już ten problem i nie powinien on występować.

Facebook
 

Jak się okazuje, błąd odkryto w aplikacji Facebooka, który pojawił się po ostatnim update. „Naprawiliśmy błąd związany z ostatnią aktualizacją aplikacji, który powodował, że niektóre zaproszenia do znajomych na Facebooku były wysyłane przez pomyłkę. Zapobiegliśmy temu i przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogło to spowodować” – powiedział rzecznik Meta. Cóż może dzięki tej wpadce dawno zapomniane relacje odrodziły się na nowo? Zgodnie z przewidywaniami usterka wywołała równe rozbawienie i zamieszanie.

Meta Platforms przeprowadza zwolnienia

Wiele osób szybko zwróciło uwagę, że niedopatrzenie techniczne chwilowo uniemożliwiło „prześladowanie” innych użytkowników Facebooka. Co bardziej niepokojące, niektórzy odkryli, że Facebook wysyłał zaproszenia do znajomych osobom, które próbowali zablokować. Warto zauważyć, że wiadomość o błędzie pojawiła się po tym, jak Meta powiedziała, że zwolni 10 000 pracowników. „Rok wydajności” Marka Zuckerberga oznacza, że do końca 2023 roku firma zredukuje zatrudnienie o co najmniej 21 000 osób.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook w wyniku błędu automatycznie wysyłał zaproszenia do znajomych

 0