Facebook wprowadza grupowe wideorozmowy do Messengera

Facebook wprowadza grupowe wideorozmowy do Messengera

Niedawno grupowych wideorozmów doczekał się Slack, a tym razem trafiają one na Facebook. Firma Marka Zuckerberga właśnie dokonuje aktualizacji aplikacji Messenger dodającą nową funkcjonalność.

Tym samym Messenger umożliwi rozmowy z 6 osobami jednocześnie, ale uczestników takich konwersacji może być łącznie więcej - nawet 50. Kolejni rozmówcy nie będą mogli korzystać z wideokonferencji, lecz będą mogli brać w niej udział głosowo. W trakcie konwersacji dominująca w niej osoba będzie pokazana w głównym okienku. Nowa funkcjonalność powinna pojawić się zarówno na PC, iOS jak i Androidzie, już dzisiaj. Ponadto Facebook wprowadzi filtry, zwane "maskami 3d", nawiązując do Snapchata. Ta funkcja trafi najpierw na iOS, a po jakimś czasie dotrze także na urządzenia z Androidem.

Facebook twierdzi, że z komunikatora Messenger miesięcznie korzysta 245 milionów osób wykonujących wideorozmowy. Wprowadzenie tego typu funkcjonalności dla komputerów PC pozwoli Facebookowi potencjalnie rywalizować z Google Hangouts.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook wprowadza grupowe wideorozmowy do Messengera

 0