Facebook wprowadza narzędzia kontroli rodzicielskiej do Messengera (i nie tylko)

Facebook wprowadza narzędzia kontroli rodzicielskiej do Messengera (i nie tylko)

Meta dodała nowe narzędzia do Family Center, które pozwolą rodzicom zobaczyć i kontrolować, jak ich nastoletnie dzieci korzystają z Messengera. Dzięki temu będą mogli zobaczyć, ile czasu ich dziecko spędza w aplikacji, wraz z ustawieniami prywatności i bezpieczeństwa. 

Nowe narzędzia kontroli Messengera

Rodzice i opiekunowie będą mogli zobaczyć, kto może wysyłać wiadomości do dziecka i kto może przeglądać jego treści. Ponadto mogą otrzymywać powiadomienia o zmianach na liście kontaktów ich nastolatków oraz o wszelkich zmianach wprowadzonych przez dziecko w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa. Jeśli dziecko zgłosi użytkownika do Meta, rodzice mogą również otrzymać powiadomienie, o ile nastolatek zdecyduje się udostępnić im informacje.

Meta dodała nowe narzędzia do Family Center, które pozwolą rodzicom zobaczyć i kontrolować, jak ich nastoletnie dzieci korzystają z Messengera.

Nowe narzędzia kontroli Messengera

Gigant sieci społecznościowych powiedział, że to tylko pierwsza partia narzędzi do nadzoru rodzicielskiego, które pojawią się w Family Center i że planuje dodać więcej w ciągu następnego roku. Chociaż w tej chwili są dostępne tylko dla użytkowników w USA, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, Meta zamierza rozszerzyć ich dostępność na inne regiony na całym świecie w nadchodzących miesiącach. Warto zwrócić uwagę, że Facebook od lat ma kontrolę rodzicielską dla Messenger Kids, a narzędzia, o których teraz mowa, są przeznaczone dla głównej aplikacji Messenger i skierowane dla rodziców nastolatków w wieku od 13 do 18 lat.

Nowe narzędzia kontroli Instagrama

Rodzice skontrolują też Instagrama

Oprócz tych nowych narzędzi dla rodziców, Meta pokaże teraz nastolatkom powiadomienie, gdy spędzą 20 minut na Facebooku, aby zachęcić ich do ustawienia dziennych limitów czasu. W przypadku Instagrama badana jest nowa funkcja, która poprosi nastolatków o zamknięcie aplikacji, jeśli przewijają Rolki w nocy. Meta rozszerzyła również kontrolę rodzicielską na Instagramie, aby pokazać rodzicom, ilu znajomych ich nastolatek ma wspólnych z kontami, które obserwują i przez których są śledzeni. Ponadto młodzi użytkownicy otrzymają nowe powiadomienie po zablokowaniu kogoś, zachęcając je do dodania rodziców do nadzorowania ich konta.

Nowe narzędzia kontroli Instagrama

Firma wprowadza też kilka aktualizacji bezpieczeństwa, które nie są skoncentrowane na nastolatkach. W nadchodzących tygodniach wprowadzi tryb cichy, który wycisza wszystkie powiadomienia i zmienia status profilu użytkownika na Instagramie na całym świecie. Obecnie testuje również kilka nowych funkcji, które mają chronić użytkowników Instagrama przed niechcianymi wiadomościami prywatnymi. Użytkownicy muszą teraz wysłać zaproszenie, aby połączyć się z kimś, kto ich nie obserwuje, zanim będą mogli wysłać wiadomość. Ponadto mogą wysłać tylko jedno zaproszenie na raz i nie mogą wysłać więcej, dopóki odbiorca ich nie zaakceptuje. Te zaproszenia z prośbą o przesłanie wiadomości są tylko tekstowe i uniemożliwiają użytkownikom wysyłanie zdjęć, filmów lub wiadomości głosowych do innych użytkowników, z którymi nie są połączeni.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook wprowadza narzędzia kontroli rodzicielskiej do Messengera (i nie tylko)

 0