Facebook wprowadza nowe narzędzia, które pomogą zarządzać czasem

Facebook wprowadza nowe narzędzia, które pomogą zarządzać czasem

W dzisiejszych czasach możemy uzależnić się od wielu rzeczy, które na pozór wydają się niegroźne. Do tego rodzaju przypadków idealnie pasuje Facebook, a władze popularnego portalu społecznościowego, mając świadomość potencjalnego zagrożenia, wprowadzają nowe narzędzia pomagające nam kontrolować czas spędzany na stronie. Dzięki nim możemy ograniczyć liczbę wyskakujących powiadomień czy ustawiać przypomnienia. W założeniu pomysłodawców to wszystko ma za zadanie poprawić także nasze samopoczucie podczas przeglądania Facebooka. W przypadku stacjonarnej wersji, aby dostać się do nowych ustawień musimy wybrać opcję Twój czas na Facebooku, a jeśli chodzi o aplikacje, to jest to Twoja aktywność. Wówczas w górnej części ekranu pojawi się nam szczegółowa informacja o tym, ile czasu korzystaliśmy ze strony na wybranym urządzeniu.

Nowe narzędzia w założeniu powinny pomóc nam w ograniczeniu czasu spędzanego na Facebooku.

Facebook wprowadza nowe narzędzia, które pomogą zarządzać czasem

Niewątpliwym plusem nowego narzędzia jest to, że możemy sami ustawić czas, po którego przekroczeniu wyskoczy alert ostrzegawczy, przypominający nam, że powinniśmy wyłączyć Facebooka. Do tego mamy też wspomniane wyciszenie powiadomień, często pojawiających się w najmniej odpowiednim momencie. Od teraz będziemy mogli je tymczasowo dezaktywować na kwadrans, godzinę, dwie, cztery, a nawet osiem. Facebook dołącza tym samym do Instagrama, który wprowadza podobne rozwiązania u siebie. Nowości zostaną zaimplementowane w ciągu najbliższych dni. Niestety o zaktualizowanej wersji mobilnej aplikacji nie mamy na ten moment informacji, aczkolwiek wszelkie zmiany mają zostać przeprowadzone wkrótce po wprowadzeniu ich do standardowej wersji strony.

Jak zdradził Facebook, wszelkie zmiany powstały po konsultacjach z psychologami, naukowcami oraz organizacjami działającymi na rzecz zdrowia psychicznego. Z pewnością brak umiarkowania w przypadku mediów społecznościowych, występujący najczęściej u młodzieży, stanowi ogromny problem, z którym należy walczyć. Dodanie zwykłego przypomnienia nie zmusi nikogo do znacznego ograniczenia swej aktywności na portalach pokroju Facebooka, ale może choć odrobinę zmusi do refleksji, kiedy wyświetli ilość aktywnych godzin. Warto wspomnieć, iż ekipa Zuckerberga regularnie uczestniczy w różnego rodzaju spotkaniach, a ostatnie miało miejsce w marcu bieżącego roku i było poświęcone właśnie zasadom bezpieczeństwa oraz ich wpływowi na nasze samopoczucie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook wprowadza nowe narzędzia, które pomogą zarządzać czasem

 0