Facebook wprowadza randki do portalu. Wiemy jak to będzie wyglądać

Facebook wprowadza randki do portalu. Wiemy jak to będzie wyglądać

Facebook już kilka miesięcy temu ogłaszał chęć wprowadzenia do portalu elementów umożliwiających umawianie się na randki. Do tej pory jednak większość użytkowników uważała, że będzie to osobna, niezależna od portalu aplikacja podobna w swoim działaniu do Tindera. Okazuje się jednak, że Zuckerberg nie planuje się rozdrabniać i tworzyć kolejnego produktu. Nowe opcje dla singli będą zaimplementowane bezpośrednio do obecnego portalu społecznościowego i będzie częścią obecnej, głównej aplikacji Facebooka. Nowości nie są oczywiście póki co jeszcze dostępne dla społeczności, jednak Facebook potwierdza, że pracownicy aktywnie testują zmiany, które wkrótce zostaną oficjalnie zaprezentowane. Jak to wszystko będzie działać? Portal randkowy na Facebooku będzie dostępny jedynie dla osób, które włączyły tę opcję.

Portal randkowy Facebooka będzie dostępny dla wszystkich. Ograniczenia wiekowe 18+ obowiązywać będą tylko w USA.

Facebook wprowadza randki do portalu. Wiemy jak to będzie wyglądać

Tylko osoby aktywujące randki będą mogły widzieć innych potencjalnych partnerów. Pozostałe osoby z listy kontaktów, nie będą w ogóle świadome, że ktoś ma włączone randkowanie. Elementy związane z tym obszarem aktywności nie będą się pojawiały na stronie głównej, ani w żadnym innym miejscu. Po aktywacji nowości, główną zmianą dla użytkownika będzie możliwość zobaczenia innych osób, które przystąpiły do programu. Facebook umożliwi również wybranie czy chcemy, by aktywność randkowa była widoczna jedynie dla znajomych biorących również udział w programie, czy również dla znajomych znajomych. Facebook podkreśla, że  idąc z obecnymi trendami, profile użytkowników będą umożliwiać wybór braku utożsamiania z jakąkolwiek płcią, transpłciowość oraz będzie można zdefiniować swoją orientację seksualną.

Podobnie jak w standardowej wersji portalu, również i tutaj będzie można tworzyć osobne grupy oraz wydarzenia dostępne tylko dla korzystających z randek. Portal ma również umożliwiać wyszukiwanie potencjalnych partnerów w oparciu o wszelkie informacje, jakie portal dotychczas zgromadził o użytkowniku. Jeśli użytkownik znajdzie osobę pasującą do jego profilu, będzie mógł się z nią skontaktować poprzez Messengera albo WhatsApp, oczywiście jeśli osoba ta również wyrazi zainteresowanie. Warto zauważyć, że Facebook już teraz planuje ograniczyć możliwość maksymalnej liczby wyszukań potencjalnych partnerów, w obawie o nadużycia i zachowania ocierające się o spam. Pomimo wielu punktów stycznych z podstawową wersją portalu, randki będą odrębnym systemem. Osoby zablokowane w portalu randkowym, wciąż będą aktywne na Facebooku. Nowość będzie całkowicie darmowa i (póki co) nie będą wyświetlane reklamy. Facebook jednak rozważa wprowadzenie elementów, na których będzie mógł zarobić i jeśli pomysł randek się sprawdzi, to monetyzacja pojawi się tu raczej szybciej niż później. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Facebook wprowadza randki do portalu. Wiemy jak to będzie wyglądać

 0