Fairbuds XL: Słuchawki zaprojektowane z myślą o łatwej naprawie

Fairbuds XL: Słuchawki zaprojektowane z myślą o łatwej naprawie

Fairphone chce zrewolucjonizować rynek słuchawek dzięki - Fairbuds XL. Te nauszne, bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów, w cenie 249 EUR nie tylko zapewniają zaawansowaną technologię, ale także są projektowane z myślą o łatwej naprawie, kiedy komponenty się zużyją lub ulegną awarii. To ustanawia nowy standard naprawy na rynku słuchawek.

Coś się zepsuło w słuchawkach? Fairbuds XL pozwala łatwo wymienić uszkodzony element.

Fairbuds XL to również rewolucyjna propozycja, która ustanawia nowy standard możliwości naprawy na rynku. Zostały zaprojektowane tak, aby można je było łatwo naprawić, gdy komponenty z czasem się zużyją lub zepsują. Warto zauważyć, że firma koncentruje się na trwałości i możliwości naprawy, a nie na najnowocześniejszej technologii. Słuchawki posiadają żywotność baterii ocenianą na 30 godzin, 26 godzin z aktywną redukcją szumów oraz stopień ochrony IP54 w zakresie odporności na kurz i wodę, co oznacza, że przetrwają lekkie zachlapania. Sterowanie odbywa się za pomocą małego joysticka w stylu słuchawek Marshalla, znajdującego się na prawym nauszniku, obok portu USB-C. Jednakże, słuchawki nie posiadają dedykowanego portu 3,5 mm.

Fairbuds XL nie są tanie, ale dzięki modułowej konstrukcji i łatwej opcji naprawy, ich żywotność może sięgać wielu lat.

Ważące 330 gramów słuchawki zasilane są wymienialną przez użytkownika baterią 800 mAh. Mają 40-milimetrowe przetworniki i wykorzystują Bluetooth 5.1 z aptX HD (plus AAC i SBC), a także łączność wielopunktową. Można ich używać również w trybie przewodowym przez port USB-C. Konstrukcja nowych Fairbuds XL jest modułowa i składa się z 11 części, dzięki czemu słuchawki można łatwo zdemontować i naprawić. Coś takiego jak wymiana poduszek nausznych jest proste i nie wymaga nawet użycia narzędzi. Można także wymienić baterię, gdy zacznie tracić pojemność (po 500 cyklach ładowania osiągnie poziom 80%). Oto schemat przedstawiający wszystkie części:

Teoretycznie słuchawki bezprzewodowe są idealnym produktem konsumenckim, który można poddać przeglądowi umożliwiającemu naprawę. Nie używają stale ewoluującego systemu operacyjnego, takiego jak Android, który musi być stale aktualizowany, aby poradzić sobie z lukami w zabezpieczeniach.  A stosunkowo niewielkie ulepszenia słuchawek wprowadzane z roku na rok oznaczają, że modele, które mogą mieć kilka lat, nadal mogą konkurować ze swoimi nowoczesnymi odpowiednikami. Jednak próba naprawy starszej pary słuchawek może być frustrująca.

Fairphone stosuje o wiele bardziej proaktywne podejście do możliwości naprawy, podczas gdy inni producenci słuchawek często traktują priorytetowo najnowocześniejszą technologię i zaniedbują ten istotny obszar. Fairbuds XL  pozwala użytkownikom łatwo odłączyć i wymienić określone części dzięki modułowej konstrukcji. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia typowych problemów, takich jak degradacja baterii, postrzępione kable lub niereagujące elementy sterujące, użytkownicy mogą po prostu wymienić uszkodzony komponent, zamiast wyrzucać cały produkt. To nie wszystko, Fairphone dba również o pracowników na liniach montażowych – stara się stworzyć im dobre warunki pracy i dba o to, by otrzymywali godziwą pensję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fairbuds XL: Słuchawki zaprojektowane z myślą o łatwej naprawie

 0