Fairphone 4 - „uczciwy” smartfon z modułową budową i 5-letnią gwarancją 

Fairphone 4 - „uczciwy” smartfon z modułową budową i 5-letnią gwarancją 

Fairphone, marka znana głównie z produkcji zrównoważonych, bardziej przyjaznych środowisku telefonów, właśnie ogłosiła Fairphone 4. Holenderski producent odświeżył swój sprzęt, wprowadzając łączność 5G i zapewniając lepszą specyfikację (ta stanowiła piętę achillesową poprzedników). To najbardziej ekologiczny telefon firmy i pierwszy na świecie telefon neutralny pod względem odpadów elektronicznych.

Fairphone zadebiutował w 2013 roku po udanej kampanii crowdfundingowej. Od tego czasu firma wprowadziła na rynek dwa kolejne telefony: Fairphone 2 w 2015 roku i Fairphone 3 w 2019 roku. Podobnie jak pozostałe dwa, ten ostatni został niedawno wycofany, torując drogę dla nowo ogłoszonego Fairphone 4. Podobnie jak poprzednik, będzie on objęty pięcioletnią gwarancją, ale to wszystko, co dzieli ze swoim poprzednikiem. Fairphone 4 będzie działał z systemem Android 11, a jego sercem jest Qualcomm Snapdragon 750G z obsługą 5G i dual-SIM. Do tego otrzymujemy 6,3-calowy wyświetlacz FHD+ i baterię o pojemności 3905 mAh. Konfiguracje pamięci obejmują opcję 128 GB na dane i 6 GB RAM, która jest dostępna tylko w kolorze szarym oraz 256 GB i 8 GB w kolorze szarym, zielonym i nakrapianym zielonym.

Fairphone, marka znana głównie z produkcji zrównoważonych, bardziej przyjaznych środowisku telefonów, właśnie ogłosiła Fairphone 4.

Moduł tylnej kamery obejmuje główną jednostkę z 48 MP sensorem Sony IMX582 z obiektywem f/1,6 i dodatkową tylną kamerę o rozdzielczości 48 MP z obiektywem f/2,2. W przypadku selfie dostępny jest 25 MP aparat z przysłoną f/2,2 z czujnikiem Sony IMX576. Telefon obsługuje również dwuzakresowy Bluetooth 5.1 + LE, NFC i Wi-Fi (2,4 GHz + 5 GHz) i ma port USB-C.

Podobnie jak Fairphone 2 i 3, nowe urządzenie mobilne zostało również zaprojektowane z myślą o możliwości naprawy, co widać po jego wynikach TCO. 128 GB wariant uzyskał ocenę 9,2 na 10, podczas gdy model 256 GB ma nieco lepszy wynik 9,3 na 10. Co więcej, telefon ma stopień ochrony IP54, co oznacza, że ​​powinien wytrzymać zachlapanie i kurz. Do tego zapewnia prostą i samodzielną wymianą kluczowych podzespołów, m.in. baterii i ekranu. 

Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenia Fairphone 4 są dostarczane w ekologicznym opakowaniu. Kabel USB-C na USB-C 2.0, dwuportową ładowarkę 30 W (UE) i przejściówkę USB-C na mini-jack audio (3,5 mm) można kupić osobno. Model 128 GB kosztuje 579 EUR, a model 256 GB wyceniono na 649 EUR. Drogo, ale za zielone produkty przeważnie trzeba zapłacić więcej. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fairphone 4 - „uczciwy” smartfon z modułową budową i 5-letnią gwarancją 

 0