Fallout 4 to najlepiej sprzedająca się gra w Europie. Pomogła premiera serialu Amazona

Fallout 4 to najlepiej sprzedająca się gra w Europie. Pomogła premiera serialu Amazona

Pierwszy sezon serialu Fallout od Amazona spotkał się z pozytywnym odbiorem nie tylko recenzentów, ale również fanów serii. Produkcja pomogła ożywić gry, które w zeszłym tygodniu zanotowały ponad 250% peak zainteresowania, natomiast świetny wynik sprzedaży notuje Fallout 4.

Amazon wywarł pozytywne wrażenie serialem Fallout, który jest jedną z najlepszych adaptacji na podstawie gry wideo zaraz obok The Last of Us. Oczywiście to dopiero pierwszy sezon, więc w przyszłości sytuacja może ulec zmianie, aczkolwiek nie przekreślajmy serialowej adaptacji. Zwłaszcza że doprowadziła ona do odkurzenia starszych części gier Bethesdy, w tym Fallouta 4, który notuje widoczny wzrost sprzedaży w Europie. Mało tego, to najlepiej sprzedająca się gra tym kontynencie.

Fallout 4 wzanotował ogromny wzrost sprzedaży wynoszący aż 7500%.

Według danych GSD (via GamesIndustry.biz), sprzedaż czwartej odsłony wzrosła o ponad 7500% w porównaniu do poprzedniego tygodnia, dzięki czemu wylądowała ona na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się tytułów na Starym Kontynencie w minionym tygodniu. Produkcja Bethesdy wygrała m.in. z Helldivers 2 oraz EA Sports FC 24.

Dane GSD obejmują sprzedaż gier cyfrowych na wszystkich rynkach europejskich (z wyjątkiem niektórych wydawców, takich jak Nintendo) oraz sprzedaż gier fizycznych w 15 głównych krajach europejskich. Trzy inne Fallouty również znalazły się w pierwszej dziesiątce w Europie, a Fallout 76, Fallout: New Vegas i Fallout 3 zajęły odpowiednio miejsca 8, 9 i 10.

Jednak największy progres sprzedaży zanotował Fallout 4. Sukces ten wynika głównie z połączenia premiery serialu telewizyjnego Fallout na Amazon Prime Video oraz znacznych obniżek na wiele gier Fallouta z okazji debiutu pierwszego sezonu.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout 4 to najlepiej sprzedająca się gra w Europie. Pomogła premiera serialu Amazona

 0