Fallout 5 tylko na Xboxie? Microsoft może mieć niepokojący plan

Fallout 5 tylko na Xboxie? Microsoft może mieć niepokojący plan

Fallout 5 jest melodią przyszłości i prawdopodobnie nie usłyszymy o nim przez długi czas, bo Bethesda skupia się na Starfieldzie, a także The Elder Scrolls VI. Jeżeli jednak już taka gra powstanie, to może być dostępna wyłącznie na konsolach Xbox.

Fallout 5 tylko na Xboxie?

Podczas rozprawy związanej z przejęciem Activision Blizzard mogliśmy poznać plany Microsoftu wobec serii Fallout. Ujawniono bowiem rozmowę między dyrektorem finansowym Xbox, Timem Stuartem, a szefem Xbox Game Studios, Mattem Booty z 2021 roku, którą udostępniono w ramach postępowania sądowego. Jak podaje serwis IGN, wynika z niej, że szef marki Xbox, Phil Spencer zapowiedział, iż wszystkie produkcje ZeniMax (właściciela Bethesdy) trafią tylko na Xboxa.

Fallout 5 może ukazać się tylko na konsoli Xbox. Może chodzić nie tylko o tę jedną grę, ale również inne marki ZeniMax.

„Wszystkie gry do przodu? Nie tylko nowe IP, ale WSZYSTKIE gry w przyszłości? Wow” – zapytał Stuart. Booty odpowiedział: „Phil [Spencer] powiedział im o wszystkich przyszłych tytułach, wyłącznie na Xboxa”. ZeniMax Media jest właścicielem Bethesda Softworks, a także Arkane Studios, id Software, Tango Gameworks i MachineGames, więc jeśli to prawda, że wszystkie przyszłe gry wydawcy będą dostępne wyłącznie na Xboxie, oznacza to, że właściciele PlayStation pożegnają się nie tylko z kolejnym Falloutem, ale również Elder Scrolls, DOOM i Wolfenstein.

Plany mogą ulec zmianie, a przytoczona rozmowa miała miejsce dwa lata temu, zapewne nim doszło do kupna ZeniMax. Mimo wszystko takie informacje są niepokojące dla posiadaczy PlayStation i niekorzystnie wpływają na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. W tym przypadku organy regulacyjne obawiają się, że firma z Redmond zablokuje wydawanie m.in. gier z serii Call of Duty na urządzeniu Sony, czemu Microsoft zaprzecza.

Microsoft chce mieć wreszcie gry na wyłączność z prawdziwego zdarzenia

Marka PlayStation od początku buduje swoją rynkową pozycję na grach, w które nie zagramy na konkurencyjnych platformach, z kolei w przypadku PC potrzeba dłuższego czasu, by odpalić kolejną część God of War czy The Last of Us. Xbox ma niby Forze Motorsport, Horizon, Halo, ale blakną one w porównaniu z produkcjami, w które zagramy jedynie na konsolach PlayStation. Gigant z Redmond może więc chcieć stworzyć silną bazę gier zarezerwowanych na Xboxa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout 5 tylko na Xboxie? Microsoft może mieć niepokojący plan

 0