Fallout 76 nie trafi na Steam. Bethesda zdradza szczegóły bety

Fallout 76 nie trafi na Steam. Bethesda zdradza szczegóły bety

Fallout 76 jest jedną z bardziej oczekiwanych premier obecnego roku. Jednak jak się okazuje produkcja Bethesdy ominie popularną platformę Steam. Rewelację zdołał potwierdzić u przedstawicieli wydawcy portal PC Gamer. Gdzie więc w przypadku komputerów pojawi się gra? Podobnie jak beta na Bethesda.net. Oczywiście jest to spora niespodzianka, biorąc pod uwagę popularność Steam pozwalającego generować twórcom znaczne ilości przychodów rocznie. Podczas gdy każdy nie tylko większy, ale i mniejszy deweloper pragnie opublikować tam swój projekt, Bethesda rezygnuje z tego sposobu dystrybucji. Mimo wszystko nie można jednoznacznie przesądzić, że tytuł nigdy nie zadebiutuje na Steam, ponieważ do idealnych przykładów należy Fallout: Shelter, którego pierwotnie można było zakupić tylko poprzez Bethesda.net, a dopiero później na platformie Valve.

Fallout 76 ominie Steam. Zakupimy go więc jedynie poprzez platformę Bethesdy.

Dość oczywistym powodem rezygnacji z usług Valve mogą być po prostu pieniądze. Firma Gabe Newella życzy sobie wysokiej stawki za obecność u nich danego produktu. Różne źródła podają 30% prowizję, co przy znaczących dochodach jest ogromną wręcz sumą. Dlatego wydawcy ochoczo tworzą własne platformy pokroju Origin, czy Uplay, bo przecież w takim przypadku nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Ponadto tak legendarna marka, jaką bez wątpienia jest Fallout raczej nie musi się martwić o kiepską sprzedaż. Jeśli natomiast chodzi o testową wersję najnowszej odsłony serii twórcy chwalą się, że zaproponują praktycznie pełny build gry. Oznacza to, że październikowa B.E.T.A. umożliwi eksploatację niczym nieograniczonego całego świata gry, przy czym wszelkie zapisane przez nas postępy przeniosą się do finalnego wydania.

Aktualnie są to jedynie plany, aczkolwiek raczej nie powinny ulec zmianie. Należy więc pochwalić deweloperów za podejście, gdyż rzadko która firma decyduje się udostępniać praktycznie cały kod swojej produkcji w ramach testów. Premierę ostatecznej wersji przewidziano na 14 listopada bieżącego roku. Fallout 76 zaliczamy bardziej do pobocznej części serii, która skupi się wyłącznie na aspektach sieciowych, z jednoczesnym umożliwieniem przemierzania uniwersum w samotności. Jednak połączenie z internetem będzie tu wymagane. Historia ponownie skupia się wokół bohatera Krypty, który został uchroniony przed Wielką Wojną mającą miejsce w 2077 roku. Ogólny plan zakłada odbudowę zniszczonych terenów USA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout 76 nie trafi na Steam. Bethesda zdradza szczegóły bety

 0