Fallout i Fallout 2 dostaną remake? Todd Howard rozwiewa wątpliwości

Fallout i Fallout 2 dostaną remake? Todd Howard rozwiewa wątpliwości

Przywracanie do życia starszych gier i podanie ich w nowej formie jest popularną wśród deweloperów praktyką i nic dziwnego skoro wymaga mniejszego nakładu pracy, a zyski bywają równie wysokie co przy stworzeniu nowej gry. Kandydatem do remake'u są pierwsze dwie części Fallout, ale niestety nie ma dobrych wieści dla graczy oczekujących takich wersji.

Bethesda nie planuje remake'u Fallouta ani Fallouta 2, mówi Todd Howard. Producent wykonawczy serialu Amazona udzielił wywiadu kanałowi YouTube MrMattyPlays, gdzie zapytano go, czy sukces serialu Fallout doprowadzi do powstania remake’ów dwóch pierwszych części, które znacząco różnią się od tego co znamy od Fallouta 3. Howard odparł, iż dopóki istnieją oryginalne wydania, w które da radę grać na nowszych systemach operacyjnych oraz współczesnych komputerach, Bethesda nie stworzy remake'ów.

Todd Howard powiedział, że Bethesda nie planuje stworzyć remake'ów Fallouta i Fallouta 2. Zamiast tego studio woli skupiać się na oryginałach i zapewnieniu im kompatybilności z najnowszym sprzętem.

Krótko mówiąc oryginalne wersje Fallouta oraz Fallouta 2 stanowią dla studia priorytet. „Słuchaj, podoba mi się to pytanie i zgadzam się z wieloma Twoimi słowami, ale głównym priorytetem jest dla nas upewnienie się, że są one dostępne [oryginalne wersje]. Tak więc na komputerze PC oczywiście [zapewniamy], że ludzie będą mogli grać i grać” – wyjaśnił Howard.

Howard zasugerował również, że wprowadzenie next-genowej aktualizacji do Fallouta i Fallouta 2 – wydanych odpowiednio w 1997 i 1998 roku – wiązałoby się z ryzykiem usunięcia ducha pierwowzoru. Cóż taka wiadomość rozczaruje osoby, które w remake chcą zagrać. Z drugiej strony nie są to gry zrobione w 3D tylko strategie w rzucie izometrycznym.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fallout i Fallout 2 dostaną remake? Todd Howard rozwiewa wątpliwości

 0