Fani Apple szykujcie się. Nowy Mac może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

Fani Apple szykujcie się. Nowy Mac może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

Niedługo po premierze najnowszych iPhonów, Apple może szykować debiut następnego komputera Mac. Według źródeł serwisu MacRumors, Apple najpewniej zacznie przyjmować nowe modele Maców do wymiany jeszcze w tym miesiącu.

Nowy Mac już w tym miesiącu?

Wygląda na to, że ofensywa produktowa Apple na ten rok mogła się jeszcze nie zakończyć. Po wrześniowej premierze najnowszych iPhonów oraz Apple Watchy, ofertę firmy może niebawem rozszerzyć produkt z jeszcze jednej kategorii. Jak pisze serwis MacRumors, otrzymali oni szczegóły od sprawdzonego źródła, które dotyczą nadchodzących zmian w programie wymian komputerów Mac. Chodzi w tym przypadku o przyjmowanie urządzeń w zamian za bonusy na zakup nowych produktów.

W tym miesiącu gigant z Cupertino ma również zacząć przyjmować na wymianę nowe modele. W jasny sposób sugeruje to zatem zbliżającą się wielkimi krokami premierę nowego urządzenia.

MacBook

Takie zmiany miały miejsce w czerwcu, gdy Apple zaczęło przyjmować 13-calowego MacBooka Air M2, Maca Studio oraz 13-calowego MacBooka Pro M2. Co jednak najistotniejsze, w tym czasie Apple wypuściło nowe komputery, czyli 15-calowego MacBooka Air M2, drugą generację Maca Studio i bazującego na chipie Apple Silicon Maca Pro. W tym miesiącu gigant z Cupertino ma również zacząć przyjmować na wymianę nowe modele. W jasny sposób sugeruje to zatem zbliżającą się wielkimi krokami premierę nowego urządzenia.

Pojawić może się komputer z chipem M3

Według źródła, powiększenie oferty ma być w tym przypadku mniejsze niż w czerwcu. Możemy jednak spodziewać się co najmniej jednego nowego komputera w okolicach połowy października. Czego zatem oczekiwać? Dość sensowny w tym okresie wydaje się debiut urządzeń wyposażonych w chipy z rodziny M3. Apple może w pierwszej kolejności przedstawić modele bazujące na podstawowej wersji M3.

W tym miesiącu możemy więc zobaczyć na przykład najnowszego MacBooka Air o rozmiarze 13 cali. Kolejną opcją jest także MacBook Pro o tej samej przekątnej. Nowy chip M3 może znacząco poprawić wydajność oraz efektywność energetyczną tych urządzeń. Apple ma bowiem wykorzystać do jego produkcji obecnie najbardziej zaawansowany proces technologiczny od TSMC. Wykorzystanie litografii 3 nm powinno przynieść zauważalne ulepszenia względem technologii 5 nm używanej do wytwarzania układów M2. Na tę chwilę w kwestii nowego komputera nie ma oficjalnych informacji ze strony Apple. Niemniej jednak wydaje się, że coś faktycznie jest na rzeczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Fani Apple szykujcie się. Nowy Mac może pojawić się jeszcze w tym miesiącu

 0