Far Cry 6 nie będzie stronić od tematów politycznych. Gra wywoła kontrowersje?

Far Cry 6 nie będzie stronić od tematów politycznych. Gra wywoła kontrowersje?

Akcja Far Cry 6 toczy się w kraju inspirowanym Kubą, więc nie zabraknie różnych odniesień w tym tematów politycznych. Zresztą nie jest to nic dziwnego skoro wcielamy się w rolę jednego z partyzantów próbujących obalić twarde dyktatorskie rządy. Tydzień temu Navid Khavari, deweloper odpowiedzialny za narrację w najnowszej grze Ubisoftu stwierdził, że całość nie będzie "politycznym oświadczeniem". Wypowiedź została przez niektórych graczy odebrana jako zapowiedź apolityczności produkcji, co jednak nie jest prawdą i szóstka poruszy kwestie polityczne. "Opowiedziana przez nas historia jest polityczna. Opowieść o współczesnej rewolucji już musi taka być. W Far Cry 6 jesteśmy świadkami trudnej, ale ważnej dyskusji na temat warunków, które prowadzą do pojawienia się w narodzie idei faszystowskiej, ceny imperializmu, przymusowej pracy, organizacji wolnych wyborów, praw osób LGBTQ+ oraz wielu innych. To wszystko w kontekście Yary, czyli fikcyjnej wyspy na Karaibach" - napisał Navid Khavari.

Far Cry 6 zamierza poruszyć tematy polityczne. Czy gra wywoła tym kontrowersje?

Przedstawiciel studia wyraził nadzieję, że scenarzystom udało się wykreować opowieść z odpowiednim wyczuciem i nic nie będzie przesadzone. Ponadto w celu podniesienia realizmu twórcy analizowali historię oraz kulturę poszczególnych regionów, a także prowadzili rozmowy z grupami ekspertów. W Far Cry 6 nie zabraknie wielu pytań i tematów, aczkolwiek Ubisoft nie zamierzał ich przedstawiać ze śmiertelną powagą. Oznacza to, że wszystko będzie okraszone dystansem i większym luzem. Czy pojawią się kontrowersje? Jak pokazuje historia marki programiści od nich nie stronią co w pewnym sensie udowodniła tematyka obrana w przypadku Far Cry 5 i głównego antagonisty, przywódcy religijnej sekty. Far Cry 6 trafi do sprzedaży 7 października 2021 roku na PC oraz konsole PS4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Chociaż szóstka zadebiutuje na poprzednią generację sprzętu to celem deweloperów jest dostarczenie na nie możliwie najlepszej jakościowo edycji. Jednak widać większą moc w przypadku next-genów, ponieważ tam produkcję odpalono w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Far Cry 6 zaoferuje szereg aktywności przy jednocześnie ogromnie zbudowanej mapie, największej w historii serii. Do tego udostępnione zostanie narzędzie pozwalające spersonalizować głównego bohatera wybierając m.in. jego płeć. Akurat ten element poznaliśmy w poprzedniej części Far Cry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Far Cry 6 nie będzie stronić od tematów politycznych. Gra wywoła kontrowersje?

 0